Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a vinyó a...

Miért kapcsol ki a vinyó a gépben?

Figyelt kérdés
Van egy 3TB WD vinyóm, először raktam a gépbe, és amikor bekapcsolom kiírja, hogy formázni kell. Rámegyek, hogy formázás erre eltűnik és a Windows is kiírja, hogy nem sikerült a formázás. A lemezkezelőben se látszik, meg a HD Sentielben sem utána. Akárhányszor újraindítom a gépet, mindig ez van.
2014. júl. 21. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:

a 3 terabyte-os winyód egybe van particionálva?

Csak egy C rendszermeghajtód van?

Ki telepítette neked a géped?

Windows alól akarsz Windows-t formázni/ törölni?

Nem hülye, nem fogja engedni saját magát letörölni. A Windows nem öngyilkos típus :)

Tudod mi az a Bootolás?

Tudod mi az a BIOS?

Van bootolható operációs rendszered optikai lemezen?

Tudod mi az a partíció és a formázás szó?

Ha a fenti 4 kérdésre a válasz : Igen akkor telepítsd újra a Windows úgy hogy DVD lemezről bootolsz és felosztod a winyódat több részre (particionálod)

2014. júl. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A C meghajtó egy 120GB-os SSD, ezen kívül még van 2db 1TB-os vinyó is a gépben, azokat látja a Windows, és itt nincs szó Windows formázásról, mivel a 3TB-os vinyón nincs semmi. Amúgy nem vagyok (annyira) hülye a gépekhez, csak eddig még ilyennel nem találkoztam :)
2014. júl. 21. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg letölteni a Partition Magic nevű programot.

Próbáld meg azzal formázni.

2014. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, csak az a baj, hogy hamarabb eltűnik, minthogy egyáltalán vége lenne a formázásnak.
2014. júl. 21. 17:39
 5/9 anonim ***** válasza:
mit csinál akkor ha ideiglenesen lehúzod a két darab 1 TB winyót a gépedről, és csak az SSD van bent a 3TB-ossal?
2014. júl. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Addig nem kapcsol ki a vinyó, amíg meg nem próbálom leformázni. A többi vinyó nélkül se működik. Partition Masterben próbáltam formázni, de ahhoz, hogy adatokat tudjak rámásolni, ahhoz a Windowsban is le kéne formázni, az meg nem megy.
2014. júl. 21. 19:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Sikerült formázni, de ha adatot akarok rá másolni, lekapcsol a gépről...
2014. júl. 21. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy ez a baj?


[link]


[link]


[link]

2014. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet, bár nekem sikerült átkonvertálni a vinyót úgy, hogy meglegyen a 3TB-os partíció, azonban ha valamit akarok vele kezdeni(adatmásolás, formázás, lemezellenőrzés stb.), egyből eltűnik, és nem látja a Lemezkezelő sem. Ha újraindítom a gépet, akkor egészen addig látja, ameddig hozzá nem nyúlok.
2014. júl. 21. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!