Mi különbség az IPS és az LTPS kijelző között?
IPS (In-Plane Switching) egy gyártási technológia kijelzők esetében, ahol a fő szempont a széles betekintési tartomány, a (hosszan tartó) színhűség volt a szempont, hátránya, hogy a kontraszt és a fogyasztás rosszabb mint más fejlettebb technológia esetében (OLED, AMOLED). Az LTPS egy technológiai al-ág, gyakorlatilag az IPS továbbfejlesztése.
A lényege mobil eszközök esetében jelentősebb. LTPS (Low Temperature PoliSilicon) gyakorlatilag egy olyan újítás, ami lehetővé teszi hogy a kijelző az érintő felületet integrálva tartalmazza.
Alapból a kijelző önálló egység, a mobiloknál használt kapacitív érintő felület a kijelző felett helyezkedik el, és legfelül az őket védő üveg. Mivel a kapacitív érzékelőnek is kell káva-kivezetés, ezért a mobiloknál mindenféle trükköt kellett bevetni (vizuális - ívelt "2.5D" kijelző, hajlított kijelző, stb.), hogy a káva vékonyabb hatást keltsen, miközben a funkció is megmaradt.
At LTPS technológia révén az érzékelő (kapacitív) réteg a kijelző része, gyakorlatilag a pixeleken keresztül működik. Ezzel a kijelző panel méretét 30-50%-al a keret méretét több mint 50%-al tudták csökkenteni, miközben a szükséges energia ellátás is csökkent.
Az LTPS IPS kijelzővel szerelt mobilok képminősége, betekintési szöge az alap IPS-nek megfelelő, azonban az üveg-kép közötti távolság elhanyagolható, és szinte káva mentes, a mobil pedig energiatakarékosabb.
Ez igen korrekt válasz volt a kérdésre.
Nagyon köszönöm én is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!