Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR1 vagy DDR2 RAM a jobb...

DDR1 vagy DDR2 RAM a jobb választás?

Figyelt kérdés

Leszeretném cserélni a fiam régi XP-és számítógépét. Kaptam ingyen egy MSI MS-6787 Ver: 2-es alaplapot és 1 2.40GHz processzort.!


Jellemzői:


[link]


[link]


Windows 7-et vagy Windows 8/8.1-et szeretnék feltelepíteni! A Windows 7 lenne a fontosabb! A kérdésem a következő lenne!:


Bírni fogja-e ezeket az operációs rendszereket?


Bírni fogja-e a nagyobb, de nem atomerőműves PC játékokat?


Okoz-e valami gondot, hogy a memória még régi típusú /DDR 1/ mind az operációs rendszer működésében, mind a játékokban?


Felhívom mindenkinek a figyelmét, hogy a fiam még csak most ismerkedik behatóbban a számítógép működésével. Szóval hagyjuk a leszóló bejegyzéseket, ha kérhetném! Ajándék lónak ne nézd a fogát! Később úgyis veszek neki egy nagyobb teljesítményű számítógépet! Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!


2014. júl. 17. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik munkahelyemen még 2003-ban telepített munkaállomások is vannak és ha lassan is de még lehet internetezni is velük, bár inkább csak CS-re használják hálóban...


Tehát a kérdésedre a válasz, ha nem nagyok az igényeid, akkor természetesen bírni fognak mindent, a Windows 7-hez legalább 1GB ram kell, bár azon sem gyors, de megy...


Az alaplap leírása alapján ez csak DDR1-est képes fogadni, ráadásul a régebbi alkatrészek általában drágábbak is...


Ne várj tőle nagy dolgokat, ha a Windows 7 nem is megy, a helyedben kipróbálnék pár linux-ot, pl Puppy!

2014. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nyögve de bírni fogja a win 7-et. inkább xp-t ajánlanék erre vagy linuxot. A játékok terén a vga is döntő dolog, de ha csak a processzort veszem most számításba az 2007 körüli játékokat lowon viszi majd. Újabb játékokra egyáltalán nem lehet számítani, kivéve ha kisebb rendszerigényű akkor maximum 2010-es játékokat vinne. de vga nélkül elég nehéz megsaccolni.
2014. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 gb ram kevés a 7hez tapasztalat.. én minimum 2gb-t tennék bele
2014. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 évig 1 giga rammal használtam 7-et hogy lenne már kevés? :D
2014. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
most tettem fel egy teljesen új win7 et(1 hete) és böngésző mellett sírt a gép hogy 90-100% ram használat volt 1gb rammal
2014. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A lapba DDR1-es memória való. Vateráról számítógép bontóból beszerezhető.


2 darab 1 gigás modult ajánlok, lehetőleg azonos típust (de nekem anno működött összevissza ramokkal is a gépem.)


És, szerintem hagyd a win 7-et meg 8-at, az XP is teljesen jó rendszer, kisebb igényekkel. Csak tegyél rá egy jó vírusírtó tűzfal kombinációt, pl. Comodo Internet Security (nekem ez van, mindent észrevett eddig.)


Amúgy, a memória típusa nem számít az operációs rendszernek. A lényeg, hogy sok legyen belőle (2 giga az elég, de 1 is elég lehet egy ideig... Bár a netböngésző fejlesztők magasról tojnak az optimalizálásra, most is majd 600 megát eszik a böngészőm Ram-ból, miközben 6 lap van nyitva...)


Javaslat mindenképpen, hogy kettő azonos modult tegyél, mert az kicsivel gyorsabb, elméletben 2-szer, de a gyakorlatban nem mindig. (dual channel mód)


Javaslat2: tölts le egy Linux telepítő CD-t és futtass róla egy memória tesztet.

2014. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
xp-re rakhatsz bármilyen vírusírtót meg tűzfalat egy 13 éves os-t nem tudsz megvédeni már sehogy :D
2014. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!