Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyát nem ismeri fel...

A videókártyát nem ismeri fel a gép, (R9 280X Toxic) vagyis amikor rákötöm a DVI kábelt, fekete a monitor. (működik a VGA, pörög a ventillátor) Csak alaplapi VGA-val tudom működésbe hozni, hogyan tudnék javítani ezen?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 01:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyi még,hogy természetesen telepítettem az AMD Catalyst-ot is,nem segített sajnos.
2014. júl. 9. 01:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Már bootolásnál, tehát amikor a Windows el sem indul, akkor sem ismeri fel a kártyát a gép? Van pár lehetséges opció.

1. Rossz a kártya, amit kétlek, mert gondolom újonnan lett vásárolva, de benne lehet a pakliba.

2. Rákötöttél minden kábelt? Egy 8 pin-es és egy 6-pin-es PCI-E tápkábelt kell rákötni, ha ez nincs rajta, rendesen okozhat ilyen hibát.

3. Esetleg nem jól illeszkedik a PCI-E 16x slot-ba a kártya, mozgasd meg, vagy nem tiltottad le BIOS-ban az alaplapi VGA-t!

4. A tápegységed nem elég erős neki!

2014. júl. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Letiltás alatt azt érti,hogy iGPU-ról átállitom PCIe-re?Ha ez megvolt videokártyát,vegyem ki és rakjam be újra?Holnap kipróbálom,most megyek aludni.(Addig is ment a plusz.)
2014. júl. 9. 02:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha plug and play a kártya akkor bekapcsolás után automatikusan működnie kell."De ha jó tudom akkor nem engedélyezni hanem letiltani kell az alaplapi VGA-t. De annal is csak energia takarékossági okai vannak. Ha nem indul az új kártyával a gép akkor pl. a tápegység teljesítménye a régi konfigurációhoz van optimalizálva és nem bírja el az új kártyát. Vagy rosszul érintkezik a kártya a pci-e slotban.
2014. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!