Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ainol Novo Captain tablet....

Letoniki kérdése:

Ainol Novo Captain tablet. Akkumlátor hiba / vagy valami más?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egyszer sajnos lemerült a tablet, ki is kapcsolt. Megpróbáltam feltölteni, majd 3-4 óra után még mindig 0%-on volt. Bekapcsol, látom a hátteret, viszont csak pár másodpercig, mert utána kikapcsol. Tölti tovább kikapcsolt állapotban, amit jelez is. 7-8 órás töltés után még mindig 0%-on van, azt írja ki, hogy Charge 0%. Megpróbáltam a saját töltőjével tölteni, micro usb-s töltővel , a számítógépre is rátettem, hátha.. de nem változott semmi. Teljesen kétségbe vagyok esve. :(

Aki tud, kérem segítsen, mi történhetett.


21/L ( nagyon laikus , aligha hozzá értő :) ) Köszönöm a segítséget előre is!


2014. júl. 8. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha képek alapján jól látom, akkor DC-ről tölthető a tablet, kínaiknál nem jellemző az, hogy micro usb-ről is tölthető az a tablet, amin van dc csatlakozó, szóval én még mindig nem zárnám ki a töltő hibát. Ez viszont abszolút jellemző rájuk, hogy ócska szar töltőket gyártanak. Olyan töltővel kellene próbálkoznod, amin DC dugó van, s minimum 2Ah-s a töltő.


Írd le hol laksz, s hátha jár erre olyan, aki közel lakik hozzád, s akinél van otthon elfekvőben DC csatlakozós tablet töltő, s hajlandó egy próba erejéig kölcsönadni.

2014. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :) a 21.keruletben lakok. Egy szürke töltője van, ami egy kamera töltő. Ez van ráìrva legalábbis. Használtan vettem a tabletet és ezt adták mellé. A töltőn van egy kis piros tekerő amivel lehet állítani hogy hogy "mennyivel töltse". Be van számozva. Annyira nem értek ehhez sajnos, hogy tök hülyének érzem magam, valószínűleg ez érződik is. Köszönök szépen minden információt! Niki
2014. júl. 22. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A feszültséget semmikép se próbáld állítani!

Nem teljesen kizárt, hogy az akku "megadta magát", de ezt sajnos csak egy szerelő tudná megállapítani, amennyiben nincs lehetőséged másik töltővel próbálkozni. A gyári mellé nyilván azért kaptál egy univerzálisat is, mert a gyári eleve vacakolt már az előző tulajnál is.

Ha akku probléma, akkor szerviz nem tudom mennyiből tudja kihozni a cserét, de ha Kínából rendelsz aksit, akkor az akku ára kb. 2-5 ezer forint, szal ezt viszonyítási alapként, hogy kb. mekkora költségre számíthatsz.


"tablet szerviz" kulcsszóval keress google-ben, s biztos találsz közeli "független szervizt".

2014. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2014. júl. 25. 06:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!