Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet működésre bírni...

Hogy lehet működésre bírni egy 1333Mhz DDR3-as RAM-ot, egy 1066Mhz (1333 O. C. ) alaplappal?

Figyelt kérdés

Vettem 2db 2GB-os DDR3-as RAM-ot a Gigybyte GA-G41M-Combo alaplapomhoz. Az alaplap leírása szerint túlhajtva képes kezelni az 1333-as RAM-ot. Fel is ismeri őket, mert nem ad hangjelzést, de nem csinál semmit (a kép se jön be).

Gondoltam arra ,hogy esetleg alapból 1066Mhz-re állítja a RAM frekvencát, és azt esetleg az 1333-as RAM már nem kezeli, de akkor ,hogy lehetne mégis működésre bírni legalább annyira ,hogy a BIOS-ba be tudjak lépni?


2014. júl. 3. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy hibás valamelyik ram vagy foglalat?
2014. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ugyanezzel az alaplappal nekem sem működött az 1333-as samsung ddr3 ram. BIOS reset jumperrel segíthet elindítani az alaplapot, de nekem utána is csak 800 vagy 1066 MHz-en ment. Ja és a honlap szerint kompatibilis volt ezzel a rammal.
2014. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az alaplapot 2 hónapja vettem, a RAMok teljesen újak, de megnéztem mindkét foglalattal mindkét RAM-ot.


Egyébként ezzel az alaplappan nem most van először gondom. Ezelőtt egy 1066Mhz-es DDR2-est tettem bele, ami először csak 800Mhz-en működött, aztán két héttel később valami csodafolytán fel tudtam húzni 1066-ra..


Szóval valószínűleg az alaplap rossz, mert a másik lehetőség ,hogy a RAM nem tud olyan kis frekvencián menni, mint az alap beállítás, de azt nem hiszem.

2014. júl. 3. 21:56
 4/5 anonim válasza:
A ramnak tudnia kell a kisebb frekvenciát is, nálam a 800 MHz volt a biztos, 1066-on is ment, de időnként kifagyott. Én egyébként azért cseréltem le ezt az alaplapot, mert Pentium 4-ről váltottam Core 2 Duo-ra, és "természetesen" az sem működött (pedig kompatibilis). Szóval szerintem egy elég szerencsétlen sorozat lehet. Esetleg egy barátod, ismerősöd alaplapjával kibróbálhatjátok a ramokat (én is ezt tettem).
2014. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem Core 2 Duo E8400 van és működik, bár más procival még nem próbáltam. Ez tényleg valami gyorsan összecsapott alaplap lehet, csodálkoztam is ,hogy viszonylag egész olcsó volt...

Na jó, köszönöm a válaszokat, azt hiszem a probléma okát, és ezzel együtt a megoldhatatlanság tényét sikerült megtalálni.

2014. júl. 3. 22:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!