Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen konfigot ajánlanátok...

Milyen konfigot ajánlanátok erre a célra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 7 éves XP-s gépem van. Ezt szeretném lecserélni.

Ami a legnagyobb igénybevétele lenne az újnak az az, hogy (teljesen amatőr szinten) videót vágok vele. Viszont a felvétel full HD, mert a kamerám képes rá, én meg szeretem a tiszta képet.

Nem szeretném magamat nagy költségekbe verni, ha lehetséges, kb. 150.000 Ft-ig mennék el.


Amit mindenképpen szeretnék, az 8Gb RAM, SSD a Windowsnak és négymagos processzor.

Kérdés a processzor típusa, az alaplap és főként a videókártya. Ezen kívül milyen SSD-t érdemes venni?

Tárhelynek kinéztem egy 500 Gb-os Western Digital Blue merevlemezt. Ez mennyire jó választás?


2014. júl. 2. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Alaplap: [link]


Proci: [link]


RAM: [link]


VGA: [link]


HDD: [link]


SSD: [link]


ODD: [link]


Ház: [link]


Táp: [link]

2014. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Vidivágásra nem kell túl erős vidikártya, mert a renderelést a procid végzi. Mivel én egy 6 magod processzort linkeltem, minden igényt kielégítő renderelési sebességet fogsz kapni. Ha csak 4gb ramot vennél, az ezzel spórolt pénzből, +1kis ráköltéssel tudnál venni videókártyának GTX 660-at.

2014. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!