Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek az alaplapom hibás?

Szerintetek az alaplapom hibás?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi alaplapom ami nem látja a vincsesztert és az optikai meghajtót a BIOS bejön rendesen csak ép nem lát semmilyen optikai meghajtót és vincsesztert én alaplap hibára gyanakodom de ismerőseim azt mondják hogy nem alaplap

hiba mert bejön a BIOS.Én már mindent ki próbáltam elemet cseréltem,variáltam a kábeleket új kábeleket tettem bele más vincseszterrel és optika meghajtót úgy is csináltam hogy csak egyet kötöttem rá és akkor semmi se történik ugyan úgy nem lát semmit a BIOS szerintetek alaplap hiba ? vagy mi más lehetőségem van hogy megcsináljam hogy lássa a BIOS ?



2014. júl. 1. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen alaplap típusa ? Az IDE kábelt rendesen csatlakoztattad nem fordítva ?
2014. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendesen csatlakoztattam és az alaplap meg:FSC D1521
2014. júl. 1. 08:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor bent van a winyó akkor az ide0 ra rakod ? és nyomsz egy entert?


Ha igen akkor probáld meg ugy hogy leszeded a jumpert a winyorol

2014. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha egy kábelen van, akkor meg kellene nézni hogy Master/slave jumperelés rendben van e, illetve a BIOS-ban nem tiltottad e le a portokat. Ha minden ok. és mégsem látszik, akkor csak külső IDE kártyával fogod tudni használni ezt az alaplapot. Használt számítógép boltban be lehet szerezni, csak arra figyeljél hogy a régebbi PCI-ATA (illetve PCI-SATA1) kártyák jó része nem tudott "BIG LBA" -t, így csak 137GB kapacitásig látták a merevlemezeket.

2014. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!