Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átlagos (nem játék) felhasznál...

Átlagos (nem játék) felhasználásra kell nekem dedikált videokártya? (többi lent)

Figyelt kérdés

Először is lehet baromságot beszélek mert nem rég kezdtem el ezek után nézelődni az interneten, de többnyire régi cikkeket hozott be és 2-3 év alatt azért csak fejlődött a technológia és gondolom már más a helyzet.

Laptopot szeretnék venni egyetemre, szóval teljesen átlag felhasználásra kell, de azért az fontos hogy HD videókat le tudjon játszani bárhol (pl. youtube) + Photoshopot jól futtassa!

Most az új Dell Inspiron gépeket nézegettem, de ott van olyan amiben csak pl. Intel HD 4400 van, de van olyan amiben van még plusz GeForce valami is.

A kérdésem az lenne, hogy ez mennyit befolyásol? Mert olyat is olvastam, hogy a dedikált videokártyák miatt gyorsabban is merül és nekem jó lenne ha minimum 4órát kibírna és mivel nem játékra kell a laptop nem kell bele olyan erős videokártya.

Ha jól tudom a Macbook Airben sincs csak Intel HD 5000 és azok is 12órát bírnak.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 30. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
neked jó lesz az intel hd valamelyik szériája video nézésre, a photoshop renderelés is csak processzor függő általában írja hogy milyen aksi van azt nézd..
2014. jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
A mai integrált videó kártyáknak már elég jó teljesítményük van,
2014. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! én is erre gondoltam, hogy ilyen alap dolgokra ez is elég. mert ha rákerestem interneten, hogy kell e dedikált, mindig olyan oldalt hozott fel, ahol a játék volt a lényeg és oda egyértelműen kell!

És ha már itt vagyunk még egy kérdésem lenne, ugyan ezekhez a feladatokhoz, processzorban elég az intle i3 vagy érdemesebb már inkább i5öt venni?

2014. jún. 30. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég az i3. Ha hosszabb távon gondolkodsz akkor nézd az i5-öt. PS-hez jól jön a 8GB ram.
2014. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!

igen lehet én is inkább i5 felé hajlok.

de akkor ha mondjuk veszünk 2 ugyanolyan gépet, egyikben pl. csak egy Intel HD 4600 van a másikban meg van mellette egy másik dedikált videokártya is, de minden más ugyan az. energiafogyasztásban van különbség? tehát tovább bírja az amelyikben csak integrált videokártya van? mert nekem ez lenne a lényeg, hogy 4 órát bírjon már ki mondjuk netezés mellett.

2014. júl. 2. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy használja-e a másik kártyát. Ha pl olyan videokonvertáló programot használsz ami h264-nél kiterheli a GPU-t is, akkor egyértelműen gyorsabban merül. Ha csak netezel, nem használja (intel abban is van) így lassabban merül.

(mondjuk kicsit rossz példa, mert a terhelés növekedése miatt amúgyis gyorsabban merülne) de a lényeg ez :D

2014. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!