Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy létezik ez? Proci melegedés?

Hogy létezik ez? Proci melegedés?

Figyelt kérdés

Egy régi kétmagos core 2 DUO procim van. Letöltöttem egy programot, amivel látom a hőfokokat.


Hogy lehet, hogy a program szerint az egyik mag (core 1) 57 fokos a másik (core 2) 49 fokos?



2014. jún. 29. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem egyformán terhelődnek, nem is egyformán melegszenek.
2014. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na de egyben van a kettő, ha az egyik melegedik akkor az átvezeti a hőt a másikra is nem?


Amúgy hogy lehet azt megcsinálni, hogy egyszerre terhelődjenek (elvégre mégis 2 magos procim, van az lenne a jó ha egyszerre "dolgoznának" nem)?

2014. jún. 29. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Program válogatja, hogy mennyire van szüksége. Nekem amd fx processzorom van és mind 4 mag egy hőfokon van több program szerint is. Mondjuk ha idle állapotban a tied ilyen magas hőfokon van akkor nem ártana egy jó hűtőt beszerezni, vagy felnyomni a ventiket 100%ra biosból. nekem 35 felé nem megy még ilyen időben sem.
2014. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nincsenek azok annyira egyben mint gondolod:) A processzor maga egy darab, de a magok külön vannak. Hogy mennyire terhelődnek, azt a gépen futtatott programok száma és milyensége határozza meg, ezt manuálisan befolyásolni nem nagyon tudod.
2014. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok, köszi
2014. jún. 29. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!