Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépben 4Gb RAM van, de a...

A gépben 4Gb RAM van, de a programok azt írják ki, hogy csak 3Gb használható. Lehet-e mind a négy használható, és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
2014. jún. 28. 20:01
 1/8 anonim válasza:
ha jól gondolom van mellé egy 1GB-os VGA-d és egy 32 bites OP. rendszered?
2014. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
Használj 64 bites operációs rendszert!
2014. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
64 bit-es az op. rendszer. A VGA pedig 256 Mb
2014. jún. 28. 20:17
 4/8 Gábor_79 ***** válasza:
Win+R futtatás > msconfig(enter) > Rendszerindítás fül > Speciális rendszerbeállításokra nyomj rá, a maximális memória elől vedd ki a pipát, ha ott lenne. Ez szokta okozni a kevesebb használható memóriát.
2014. jún. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt bepipálva.
2014. jún. 28. 21:01
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:
Akkor az történhetett, hogy a VGA lefoglalt magának a rendszermemóriából, mert a 256MB végül is nem olyan sok. Viszont azt nem tudom hirtelen, hogy lehetne variálni rajt.
2014. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ide tűnt el:

Feladatkezelő >>> Teljesítmény >>> Erőforrás-figyelő >>> Memória


Általában a Hardverek számára fenntartott helyre bújik el a RAM. Ezért szokták néha azt rebesgetni gép újra rakásnál, hogy gyorsabb lesz a géped. Felesleges illesztőprogramok, stb-k, amik nem kellenek kiürülnek a gépből, így nem foglalja le a memóriát.


Nem tudom, hogy hogyan lehetne szabályozni a hardverek számára fenntartott memóriát, (elméletileg talán nem is lehet) jelenleg nekem is ez a problémám, csak nekem 641MB tűnt el. De elméletileg a gép újrarakása megoldja a problémát. Ha szabad javasolnom, elvileg a 32 bites op rendszer kevesebb RAM-ot eszik mint a 64 bites. Tehát, ha nem létfontosságú a 64 bit, szerintem mellőzd.

2014. júl. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó vagyok!


A sok idiótára, pedig ne hallgass. Ide járnak spekulálni, hogy vajon mi történhetett, fingjuk nincs az egészhez... Még hogy a VGA lefoglalt 1GB-ot, meg tegyél fel 64 bites op rendszert... Minek az istennek 4GB RAM mellé?!


Javasolnám a prohardver fórumot, ha netán nem oldódna meg a problémád.

2014. júl. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!