Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemeznek mi az...

Egy merevlemeznek mi az ideális hőmérséklete?

Figyelt kérdés
Mostani gépemben egy 1tb-s WD van, ami 27 fokos (Aida 64 és HD Sentinel szerint), azt gondolom, hogy ez jó. Viszont a régi gépemben van egy 40 gigás, ami 40 fokos és egy 80 gigás, ami fölmegy akár 57 fokra is. Az utóbbinál ez mennyire veszélyes?

2014. jún. 26. 18:37
 1/4 Tengor ***** válasza:
57 már majdnem magas, bár régi HDD-nél még lehet, hogy elmegy :D
2014. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valami ezeréves IDE-s Samsung.
2014. jún. 26. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
57 fok az már durva, nekem is volt ilyenem de már meghalt a nagy hőtől :D de arra neked már nem éri meg költeni :)
2014. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25 és 35 celsius fok közt lehet egy átlagot mondani.De függ a fordulattól.A régebbi 5400fordulat/perc tipusú merevlemezek kevesebb áramot fogyasztanak és nem melegszenek annyira.Életartamuk is jobb.Bár ezt én nem tudom bizonyítani.A 7200fordulat/perc tipusúak jobban melegszenek.A 40 fok még érthető öregebb vinyó esetén.Az 57 fok az sok.Tedd szellősebre a házban lehet az a gond.
2014. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!