Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha 2 HDD van a gépembe az...

Ha 2 HDD van a gépembe az hogyan működik?

Figyelt kérdés

Pl.: 2db SATA 3

Tegyük fel van

1 DB 500 GB és

1 DB 1 TB-os.


Hogyan működnek?

Mind a 2-re fel kell telepítenem a windowsot?

A kettő közötti átviteli sebesség mekkora lesz?

Pl.: Ha 2 Windows van akkor dupla annyi folyamat is?



2014. jún. 26. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szükséged 2 rendszerre (egyszerre nem is fut 2). A második merevlemez háttértárolóként működik. Olyan, mint amikor particionálsz és létrehozol egy virtuális meghajtót. A másodlagos lemez is partíció lesz, csak fizikailag is ott van a gépben.
2014. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak az egyikre kell telepítened, a másikhoz telepítéskor hozzá sem kell nyúlni.

A sebességük pedig egymástól független, tehát ha az A lemezt leterheled, attól még a B lemezt teljes sebességgel használhatod.

2014. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm.

Az átviteli sebességet úgy értettem, hogy


Most mondok egy példát

Az első HDD-n ottvan a C:\ és a D:\

Ez a 2 meghajtó közötti átviteli sebesség, mondjuk 15MB/sec


Ott a második HDD E:\ és F:\


Ezeknek is 15MB/sec az átviteli sebessége.


Pl.: Ha C:\ -ről akarok F:\-re másolni ekkor is maximális, tehát 15MB/sec-es sebesség lesz?

2014. jún. 26. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a C: és a D: között másolsz, az elméletileg valamivel lassabb lesz, mert ugyanarról a lemezről olvasol és írsz.

De ha pl. a C: és az E: között másolsz, akkor valóban teljes sebességgel fog menni. (egyéb terhelés nélkül persze)

2014. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké értem, köszönöm mindenkinek, csak ennyire voltam kíváncsi. :D
2014. jún. 26. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!