Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Lenovo G500-as gépem....

Pinocchio23 kérdése:

Van egy Lenovo G500-as gépem. Ha bentfelejtem az pendrive-t a gépben nem indul el. A lenovo logonál megakad. Ezt már akkor észrevettem amikor usbről akartam telepíteni, de sehogysem tudtam elinditani a telepítőtróla mertalenovo Logonál megált. Mitől?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 02:56
 1/10 A kérdező kommentje:
DE bármilyen pendrive-t bentfelejtek ugyan ez történik. Mi lehet a gond?
2014. jún. 26. 02:58
 2/10 P.O.C. ***** válasza:

1. Ne felejtsd benne!

2. Valószínűleg ilyenkor beállítja magának az USB -s eszközt elsődleges boot eszköznek és arról keres rendszert, nem talál, és a helyett tovább lépne a listában következő eszközre, kifagy. Állítsd be a BIOS -ban elsődleges boot eszköznek a belső merevlemezt, ha nem válik be GO TO 1.

2014. jún. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kata kata ***** válasza:
Bekapcsolásnál usb-ről akar bootolni. Kikapcsolás előtt vedd ki a pendrivert.Vagy állítsd át biosban a boot menüben másik eszközre.
2014. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ennek a gépnek tudnia kellene usbről bootolni. Kikapcsolom a gépet, és beteszem a pendrive-t aminre ki van irva a telepítő (más gépek elindulnak rola), lefagy, és még a boot menüig sem jut el, hogy választani lehessen.
2014. jún. 26. 15:36
 5/10 kata kata ***** válasza:
Szinte minden gép bootol pendriverről ha a biosban beállítják.Ahogy az első hozzászóló leírta.
2014. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem én sem, mivel ugyan ez a pendrive müködik más gépen telepítésre, de ennél a gépnél ha bent van akkor még a bios sem tölthető be. Ha megnyomom a NOVO gombot, hogy a bios bejöjjön, ugyan azt csinálja, csak a Lenovo felirat van és kész, de van mikor villog. Itt inkább a géppel lehet valami? A biosban engedélyezve van az usb-ről bootolás.
2014. jún. 26. 17:57
 7/10 kata kata ***** válasza:
Próbáld meg,hogy először bemész a biosba és csak utána rakod be a pendrivert a gépbe.
2014. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez probáltam már, hogy belépek, beteszem, és úgy probálom, de miután újraindítom hogy arrol induljon lefagy.
2014. jún. 26. 23:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy más gépek elindulnak a te pendrive-odról? A pendrive-odon levő operációs rendszerről? Milyen oprendszer van a pendrive-odra telepítve?


Ha meg nincs oprendszer a pendrive-odon, akkor egész egyszerűen nem teszed be a gépbe a pendrive-ot, utána restart/start, BIOS, ott beállítod, hogy a merevlemezt nézze először a boot-olásnál. Ennyi.

2017. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: amennyiben nincs oprendszer a pendrive-odon, akkor más gép azért indul el, miközben a pen-ed bele van dugva, mert azon gépek BIOS-ában a boot sorrend aktuálisan úgy van beállítva, hogy a merevlemez előbb szerepel, mint az usb/pen.
2017. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!