Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka h így indul a...

Mi lehet az oka h így indul a gép (hdd)? Bekapcsolom a gépet felpörög a hdd majd ki írja h nemtud miről bootolni ki kell húznom a hdd táp ellátását járó gép melett majd vissza dugni és megnyomni a reset gombot. Ha ezt nem teszem nem látja a bios se.

Figyelt kérdés

Hdd figyelő progi azt írrta h tökéletes az állapota, öszvisz 1 sector hibája van. Sata hdd, az alaplap - hdd kábelt már cseréltem a tép hddt még nem. Minden gépbe ezt csinálja szóval nem a többi alkatrész a hibás.

Azért nem gondlolom h a táp - hdd kábelnak van baja mert akkor utána nem működne tökéletesen a bedugás után.


2014. jún. 25. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Boot sorrend hiba lemerült az elem és a bios átállt default modba


ezt korrigálod jó lesz


[link]

2014. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tengor ***** válasza:

1 sektor hibás HDD már nem tökéletes. Ahol egy hiba van ott idővel több is lesz.

Lehet, hogy a táp nem bírja leadni a HDD indításához szükséges áramot, csak reset után. Amíg ez nincs kizárva én nem próbálgatnám, mert elszállhat és esetleg magával visz olyan eszközt is, ami most még működik.

Milyen tápról van szó pontosan? (márka, típus, teljesítmény)

2014. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

bátor vagy :


ki kell húznom a hdd táp ellátását járó gép melett majd vissza dugni és megnyomni a reset gombot. Ha ezt nem teszem nem látja a bios se.

2014. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Régen ment 300w-s táppal kb 1 hete szereztem 1 400 wattos tápot(új) de kb 2 éve ilyen már..:D régi táppal is és újjal is.
2014. jún. 25. 13:34
 5/11 Tengor ***** válasza:
Ha hasonlóan gagyi tápot szereztél, akkor kb mindegy, hogy melyikkel használod.
2014. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondtad hogy sata HDD nem véletlen áttalakitoval használod a HDD tápkábelját ?


[link]

2014. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, hogy érthetően fogalmaztam a kérdést így jobban leírom: A hddmnek van valami baja. Más gépbe is ezt csinálta szószerint minden alkatrész új kivéve a hdd és a hdd táp kábelje. Szóvalű. Bekapcsolom simán a gépet nem bootol be ki írja h nincs miről.. Be lépek biosba ott is ki írja, hogy nincs miről be bootolni bármit csinálok nem látja. Ki húzom a hdd táp kábeljét majd vissza dugom és ezután újra indítom a gépet akár ctrlaltdel akár biosból akár reset gombal újra indul, majd újra felpörög és már rendesen betölt a win esetleg ha biosba lépek be akkor már rendesen látom a hddt.
2014. jún. 25. 13:44
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen ilyen kábelje van amilyet linkeltél ez még a hddvel egy idős nem tudom okozhatja e a problémát még nem próbáltam ennek a cseréjét.



És ezenkívül kb 3 évig tökéletesen ment a hdd aztán 1x elkezdte ezt és azóta minden gépben ilyen. Még a régi gépemben kezdte el.

2014. jún. 25. 13:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen 100% hogy a kábel okozza ! próbáld meg összébb nyomni a sarukat az anya kábelnél ami a tápbol jön a forditó felé
2014. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tengor ***** válasza:
Cseréld a HDD-t! A sektor hiba miatt egyébként is időszerű.
2014. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!