Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthoni munkaállomás - ez jó...

Otthoni munkaállomás - ez jó összeállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Korábban volt egy AMD Phenom II X4 955 processzoros, 4GB DDR2-800 RAMos AM2+ socketes gépem. Mikor megjött az új gépházam, egy rossz helyen maradt távtartó miatt megfőtt az alaplap. A memóriák túlélték, el is adtam őket. Az alaplap kaput, a processzorról nem tudom.

Most vacilálok nagyon... hogy vegyek-e egy AM3+ alaplapot + DDR3 memóriát, vagy inkább csináljak teljes platformváltást, ha már rajta vagyok.

AMD oldalon maradva ~44k pénzből kijönnék.

Viszont elég csábító Intel oldalról ez az összeállítás:

Alaplap: [link]

Processzor: [link]

Memória: [link]


Egyébiránt bármelyik lesz, a GeForce GT610-em is belekerül. A cél NEM JÁTÉK. Hobbifotós vagyok, így a fotóim rendezgetése, szerkesztése (Photoshop) a cél, illetve hobbi szinten szeretek néha Cinema 4D-vel is "eljátszani". Oda nyilván jobb az Intel processzor.

A játék nálam kimerül a PlayStation emulátorban, ami még a mostani pót-gépemen is megy (AMD Athlon64 3200+, 1280MB RAM, GT610).


Kíváncsi lennék, hogy szerintetek az említett célokra megéri-e ANNYIVAL TÖBBET költeni egy Intel gépre, vagy jobban járok-e, ha megkockáztatom, hogy jó a processzorom és veszek AMD alaplap/memória párost. Mert ha nem jó a proc, még vehetek bele való FX processzort, de akkor kénytelen vagyok AMD oldalon maradni.


Továbbá mivel nyújt többet egy drágább chipsetes Intel alaplap? Munkánál van bármi jelentősége?



2014. jún. 19. 09:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmeztem a kérdésed akkor neked multimédiára kell a gép, és jó lessz az az inteles konfig, + egy ilyen vga-t vegyél még hozzá: GAINWARD 3194-BLISS GT740 1GB GDDR5 PCIE

Ezzel tökéletesen lehet hd-ban videót nézni, fényképeket rendezni, szerkeszteni, gyakorlatilak mindent csak nem lehet vele nagyon játszani.

2014. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a GeForce tök fölösleges lenne nekem. A GT610-et is pont azért vettem, mert lehet vele mindent amire kell... HD videók, miegymás. Pénzkidobás lenne.
2014. jún. 19. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!