Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy 3 terabyte-os merevlem...

Van egy 3 terabyte-os merevlemezem. Most vettem, szóval még full szűz. Leformáztam, de nem jó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvasgattam, ogy első használat előtt le kell formázni. Le is töltöttem egy programot, ami leformázott 2 terát, a maradék kb 750 gigát pedig meghagyta. Ezzel nem is lenne gond, ha a rendszer látná azt a 750 gigát, vagy ha rakhatnék oda valamit, vagy ha oda telepíthetném a windows-t, de nem engedi. Még partíciót sem enged rajta létrehozni. Mit tegyek, hogy meglegyen az egész tárhelyem egyben, vagy akár külön-külön?

2014. jún. 17. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

1. UEFI támogatású alaplap kell hozzá

2. GPT partíciós táblát kell rajta használni

2014. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az UEFI megvan. az a gpt micsoda? :D (bocsi a tudatlanságom)
2014. jún. 17. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__4..

Itt talán mindenre választ találsz. A windows telepítőnek látnia kellene azt az üres helyet. Én a windows telepítőben csináltam a formázást és partícionálást, és úgy jól is ment minden.

2014. jún. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
na szóval ami most van 2 terabyte leformázott... kb 750 giga (látja a rendszer, de nincs leformázva és nem is engedi a windowst rátelepíteni). ezekkel a partícionáló programokkal már a f@$&om kivan, ezért elhatároztam, hogy visszaállítok ott mindent formázatlanra és rátelepítem a windows-t. na igen ám, de amikor telepíteném rá a windowst, ő látja a 2 terát meg látja a 750 gigát. a 2 tera-ra engedne telepíteni a 750 gigára nem. a partíciókat sem engedi törölni :(
2014. jún. 17. 21:21
 5/10 A kérdező kommentje:
nincs rajta valami reset gomb? :D
2014. jún. 17. 21:24
 6/10 lali51 ***** válasza:
Készíts egy telepítő pendryvet rufus-al.Ez megoldja a problémádat.
2014. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lali51 ***** válasza:
2014. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ezzel elérhetővé tudom tenni a maradék 750 gigát is? mert nem az a bajom, hogy nem indul a windows (arra van egy 125 gigás ssd-m.) én csak az adattároláshoz vettem a 3 terás winyót és értelemszerűen, ha már kifizettem, akkor a háromból nem csak kettőt szeretnék használni...
2014. jún. 17. 22:39
 9/10 anonim ***** válasza:
nem írtad milyen windows, de pl win8 lemezkezelőjében lehet particionálni, és meg is kérdezi hogy mbr vagy gpt legyen. 2 terra fölött gpt kell, nekem kb 1 perc alatt megoldotta, és 1 darab, kb 2.73 terrás partíciót.
2014. jún. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Eddig win 7-tel próbálkoztam, de akkor a 8.1-el is kipróbálom.
2014. jún. 19. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!