Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A jelenlegi alaplapomban 333...

A jelenlegi alaplapomban 333 mhz típusú Ram van! Ha ezt ki venném és tennék bele nagyobbat de 400 mhz lehet valami probléma?

Figyelt kérdés

Esetleg nem ismeri fel,vagy tönkreteheti?

Vagy át kell állítani valamit?

Az alaplap gyártó oldalán kerestem de nem találtam

erre választ!



2014. jún. 17. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alaplapod csak 333-ast támogat, akkor a 400-as is csak 333-on fog menni, azaz nem érsz el vele semmit (hacsak a méret nem különbözik). Ha viszi a 400-ast, akkor 400-on fog menni, és a különbség teljesen észrevehetetlen lesz.


Csak akkor cserélj, ha ez nagyobb méretet is jelent, mert a sebesség nem lesz érezhetően nagyobb.

2014. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az alaplap támogatja a 400-as ramokat? Ha igen és a mostani mellé rakod be, akkor minden ram 333mhz-en fog mennni.
2014. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nagyobb méretűt, csak 400-as !
2014. jún. 17. 11:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy támogatja-e ez az amit nem találtam!
2014. jún. 17. 11:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem tehát ha nem támogatja a 400-ast, akkor is bele lehet rakni csak 333 fog menni!
2014. jún. 17. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Az én tapasztalatom szerint ez nem ilyen egyszerű:

"Ha az alaplapod csak 333-ast támogat, akkor a 400-as is csak 333-on fog menni"


Egy régi gépbe átraktam JÓ, MŰKÖDŐKÉPES 400-as ramokat a 333-as helyére. Az alaplap nem támogatta, mint utólag kiderült. Elindulni, elindult, de a Windows XP betöltő képernyője után konstans kékhalál...


Nagyobb kapacitású 333-assal később nem volt gond...

2014. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az én tapasztalatom szerint ez nem ilyen egyszerű"

Igen valóban előfordulhatnak esetleges kompatibilitási problémák, de jó esetben a 400-as modul is rendesen megy 333-on (a memórián lévő SPD chip tartalmazza a BIOS számára a különböző órajelekhez tartozó beállításokat).

Másrészt ha már a windows felállt az nem jelent teljes inkompatibilitást, de valamilyen beállítási gondot feltételez. Az is lehet, hogy az energiagazdálkodást nem szerette (ha mondjuk s939 vagy s754-es A64 vagy Sempron procikról volt szó, melyek már támogatták a C'n'Q-t, de még DDR memókat használtak). Legalábbis nagyon hasonló jelenséggel már találkoztam (csak az már DDR2-es platform volt). Emlékeim szerint a legtöbb esetben nem volt gond, ha egy gépben a DDR-266 vagy 333 modul helyére 400-as modellt tettem...

2014. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!