Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a tudományos magyarázata a...

Mi a tudományos magyarázata a következő effektusnak?

Figyelt kérdés
Egy elektromos árammal működő eszköz (pl.: router, PC, modem , Access Point stb.), rendeltetés szerűen működik az egyik nap. Másnap a kolléga megpróbálja elindítani, de az eszköz nem reagál. Szakmai oktatóm azt tanította nekem, hogy ebben az esetben áramtalanítsam az eszközt, várjak 1-2 percet, miközben a kondenzátorokban is végleg megszűnik a feszültség, majd indítsam újra, esetleg dugjam át a konnektort másik csatlakozóba. Működik! Amennyiben nem működő eszköz miatt betelefonálunk a szolgáltatóhoz, nagyon gyakran az elsők közül hangzik el az utasítás: "áramtalanítsa, várjon, üzemelje be újból". Az oktatóm nem tudta erre a jelenségre a természettudományos magyarázatot. Én is igyekeztem utána nézni a világhálón, de nem találtam magyarázatot. Erre a kérdésre keresem a választ, köszönöm előre is az értelmes és segítőkész kommenteket!
2014. jún. 14. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem mire vagy kíváncsi, hiszen fent leírtad mi miatt szoktak így próbálkozni a hibaelhárítással...

-áramtalanítod

-vársz (kisül a kondi, így tényleg elveszik ami beragadt)

-visszadugod (újraindul)

ha megjavul -> örülsz

ugyanezt tanácsolja a szolgáltató is!

Kondenzátor energiát tárol.

2014. jún. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, leírtam, hogy mikor szoktak így próbálkozni a hibaelhárítással. A következőkre vagyok kíváncsi:

- Miért maradnak a kondenzátorban az elektronok?

- Miért pont aznap maradnak benne?

- Miért okoz ez problémát?

- Mi ezeknek a természettudományos (matematikai,kémiai,fizikai)magyarázata?

- Esetleg, ha a ráérsz/ráér a válaszadó, akkor kérem, írjátok le az egész folyamatnak a menetét.


Lehetséges, hogy inkább a tudományok kérdéskörbe kellett volna írni a kérdést.

2014. jún. 15. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:

- Miért maradnak a kondenzátorban az elektronok?

[link]

Sokféle kondenzátor létezik, de ennek a pontos kémiai és fizikai okait a wikipédián és a sulineten jobban elmagyarázzák, mint ahogy én pongyolán tudnám itt pár mondatban.


- Miért pont aznap maradnak benne?

Nem csak aznap maradnak benne. A töltés az folyamatosan benne van mikor használod. Úgy képzeld el laikusként (ez nagyon nem helytálló magyarázat!!!) mintha egy kis akkumulátor lenne, ami töltés alatt van. Ha kihúzod az eszközt akkor a benne lévő energia még egy darabig ellátja az eszközt, amíg le nem merül. (pár másodperctől kb 1 percig terjedő idő ez)


- Miért okoz ez problémát?

Nem okoz problémát, ez egy szükséges alkatrész, de képzeld el azt, mikor kifagy a laptop. Nem tudod kikapcsolni (és most vegyük alapul azt hogy nincs lehetőséget hosszan nyomva tartani a bekapcsológombot) tehát egy lehetőséged van: kihúzni. Viszont hiába húzod ki, ha akksiról tovább működik. Meg kell várnod míg az lemerül (ha nincs lehetőséged kivenni).


- Mi ezeknek a természettudományos (matematikai,kémiai,fizikai)magyarázata?

lásd első pont: wikipédia és google! Kondenzátor kifejezésre keress rá! Rengeteg magyar leírás van ahol a különböző kondenzátorok működését elmagyarázzák.

pl:

[link]

2014. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ui: ha iskolába jársz még akkor kérdezd meg a fizikatanárodat. ő tudni fogja a működését és lehet kísérletként be is mutat vele kapcsolatba pár érdekességet
2014. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes, precíz magyarázatot! Ment a zöld kéz! :)
2014. jún. 16. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
az elektromos eszközök nagy részében vannak digitális áramkörök is, ha esetleg sokáig üzemel vagy valami hirtelen feszültségváltozás történik, megtörténhet, hogy a digitális áramkörök olyan ciklusba kerülnek amiből nem tudnak kijönni mert a kondenzátorokban még a feszültség azt "mondja" nekik hogy maradjanak benne
2014. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beakad valami vagy szoftveresen, vagy hardveresen. Mindkettő pontatlan, nagyon kínai, egyszerűen játék kategória. Elvileg egy sima reboot meg kellene oldja, de nem, ezeknek legalább egy leállítás kell, meg néha a hard reset marad csak. Semmi tudomány, nem jól követik a szabványokat, csoda, hogy annyi selejtből ennyi működőnek tűnő előkerült, vágod?
2014. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!