Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem túl sok 80-110fokos...

Nem túl sok 80-110fokos felmelegedés egy passzív GPU-nál? (Asus GeForce 6200 Turbocache 512mb)

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele hogy nem a legjobb a passzív hűtés de alapjáraton (böngészve) 75c°fok körül van a kártya felmelegedése, játék alatt pedig felugrik 110c° fok felé is, ráadásul a Turbocache nincs is használva tehát+terhelés sincs.

Itt a kártya Specs:

[link]



2014. jún. 12. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a csipek 70˘c-on visszavesznek a teljesítményből, 90°a biztonságos maximum. Vehetsz egy újat ha így folytatod. Játékra, am. mindenképp használj léghűtéses videokártyát.
2014. jún. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A passzív kártyák mellé elengedhetetlen a jó házszellőzés. Nekem egyszer volt egy passzív 7600GT kártyám, ami alapból 50C felett, terhelve meg 80-85C környékén mozgott. Vettem egy normálisabb házat, jobb szellőzéssel és jelentősen csökkentek a hőmérsékletek (kb 10-15C fokkal).

A GPU-k még általában elviselnek magasabb hőmérsékleteket, extrém esetben 90C fölötti üzemi hőmérséklettel is lehet találkozni, de a 110C már elég sok szerintem! Dobd fel a ház szellőzését!

2014. jún. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Annál jobb szellőzés mint ami jelenleg van nemigazán tudnék jobbat mert egy házlapra van felcsavarva az alaplap és ennyi, tehát teljesen szabadszellőzésű

Megprobálok egy +ventit rakni a vidikártya mellé hátha segít rajta mert ez a hőmérséklet elég ilyesztő igy..

2014. jún. 12. 07:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az a legrosszabb... ha csak szabadban van, akkor áll a levegő és nem áramlik!!

[link]

[link]

2014. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4#:

Milyen igazad, és erre az egyszerű (és logikus) dologra nem is gondoltam.. Akkor amig nemmszerzek be egy házat, addig manuálisan (szobai ventivel) probálom megoldani a hűtést+elég jol kiszellõzteti a gépet.(Nem 5cm-re fogom rakni mert tudom hgy az sem tenne tul jot)

2014. jún. 12. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
elég régi kártya lehetséges egy újra pasztázás simán megoldaná a gondokat.. az hogy szabadon van szobában nem okozhatja ezeket a hatalmas hőfokokat ..
2014. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer a válaszokat, gondoltam leírom hogy mire jutottam hamár vettétek a fáradságot hogy írtatok :)

Miután féltem használni igy a gépet nehogy kihasson ez a hő a többi alkatrészre, ezért megkerestem a régi gépem amibe volt egy gyári kis venti amit az alaplapra lehet kötni, ugyhogy szépen bekötöttem, odaraktam hogy a vidikártya résbordáit hűtse és azóta fix 45c° a hőmérséklet még egy erősebb játéknál is ahol elötte (ahogy a kérdésbe is emlitettem) 115c°

2014. jún. 13. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!