Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 60 GB-os SSD rendszernek...

60 GB-os SSD rendszernek bőven elegendő?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy SSD-t de csak a rendszernek.


Mindig azon jár az eszem hogy olyan "olcsó" lett már ahhoz képest ami volt, és hogy ha már ennyire az vegyek egy 120/128 GB-osat, de a rendszernek felesleges ekkora nem?


Gondolom a 60GB is 1000mb/GB alapon számolják és nem 1024 így talán ha 50GB a végleges mérete is...


3 fajta típus van és fogalmam sincs mi a különbség köztük. MLC SLC TLC


Illetve esetleg tudtok linkelni nekem olyat amit megéri megvenni? Plusz ha röviden megfogalmazná valaki hogy mi ez a 3 fajta típus azt külön megköszönném.


2014. jún. 11. 17:01
 1/6 anonim válasza:
Nekem is 60GB SSD-m van, a rendszernek bőven elegendő, sőt még a fifa 14 is el fér rajta, 15 giga hely maradékkal. A 60 gb pedig 55,7 GB.
2014. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk kinéztem egy Kingstone 60 GB-osat de hát gyomorforgató volt az amit láttam.


Új firmware:

[link]


Régi firmware:


[link]


Magyar hírekben erről semmi, angoloknál rengeteg. Azt nem tudom hogy azóta ezt kijavították-e, vagy szándékosan ilyen.

2014. jún. 11. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom fordítva akartad belinkelni őket...

Bár én olyan 80 giga körülit vennék, hogy az aktuális játékot mindig felmásoljam rá, és így sokkal gyorsabb legyen.

2014. jún. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Játékban nem nagyon számít az SSD.


Egyébként nem fordítva, az új firmware rontott az SSD-n nem is keveset!!!

2014. jún. 11. 17:57
 5/6 Kálmix ***** válasza:

Rendszernek valóban bőven elég egy 60-as. Nem is kell több. Bátyám vett 120-asat, és gyakorlatilag majdnem a fele kihasználatlanul áll.

A három jelzés három különböző technológiát jelöl. A legelső a SLC (single level cell) amikor 1 bitet tárol cellánként a memória. o vagy 1. Ez a legtartósabb és egyben legkisebb tároló kapacitású típus.

A következő az MLC (multi level cell) Ebben egy cellán belül 2 bit adat van tárolva. 00, 01, 10, 11.

A TLC ezek után kikövetkeztethető - 3 bit adatot tárol egy kicsiny cellán (tiple level cell)

Bővebb leírás itt: [link]

2014. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem most a c:-m 70GB ebben benne van a 10GB lapozófile is(hibernálás off), de nem ide van telepítve a Photoshop.

Szóval nekem kevés lenne, de a te esetedet, csak te ismered.

Még egy javaslat, ha jól emlékszem az ssd-k nem szeretik, ha teljesen meg vannak megtöltve, érdemes 80-85%ig max megtölteni.

2014. jún. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!