Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot lehet sokáig használn...

Laptopot lehet sokáig használni telepről vagy az tönkreteszi az akksit?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, mindenhol mást írnak, én meg ha gamelek folyamatosan be van dugva konnektorba, 100%-os töltöttségnél is, ez így okés? v ha nem jó az akksinak akkor olvastam olyat is h van valami program ami ezt szabályozza...?

2014. jún. 10. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Na akkor tisztázzuk ezt a laptop meg akkumulátor kérdést:

Ha megfelelő körülmények között van használva a telep, akkor sokáig bírja. Ehhez az kell, hogy megfelelően lemerítsék használat közben, használat előtt meg megfelelően feltöltsék, persze nem túl gyakran. De egyszer úgy is tönkremegy, de így a legjobb neki.

Na ha már most hálózatról használod, akkor az akkumulátort nyugodtan kiveheted, mert a folytonos töltés alatt teljesen tönkre fog menni és utána már fél órákig se fogja bírni, sőt semeddig se és a Windows (ha azt használsz) jelezni fogja, hogy a telep hibás/tönkrement.

Akkumulátort csak akkor használd, illetve helyezd bele, hogy ha hálózat nélkül működteted. Ha hálózatról működik és fel van töltve, akkor felesleges benne hagyni.

Plusz, ha lehetőséged van hálózatról használni, akkor arról használd, telepet meg mindig vedd ki ilyenkor, kivéve ha töltöd.


Azt hiszem mindent leírtam.

2014. jún. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

el ne hidd amit az első összehablatyolt,

-az akkut soha ne vedd ki ,pont úgy ahogy a mobiltelódból se kapkodod ki-be,mindig bent van ,

2014. jún. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tengor ***** válasza:
74%

Hagyd a gépben és amikor tudod használd hálózatról. Ilyenkor nem tölti az akkut (okosabb a töltő áramkör, mint itt pár hozzászóló).

Ezzel elég jó élettartamot fogsz tudni elérni + meglesz az a biztonság is, hogy ha kell akkor azonnal tud működni akkuról a gép (áramszünet, hirtelen menni kell valahova a géppel).


Ha még ennél is tovább akarod nyújtani az akku élettartamát, akkor szoftveresen töltsd fel 80%-ig és állítsd be, hogy +-5-10%-ig töltse a rendszer. Ezzel még mindig van szünetmentes tápod a laptophoz, de ha menni kell valahova hirtelen, akkor 80% körül lesz az akkud és nem 100%.

Ennél is hosszabb lehet az élettartam, ha feltöltöd 80%-ra, kiveszed az akkut és 20°C körüli hőmérsékleten tárolod, havonta-két havonta újra feltöltöd 80%-ra. Nincs szünetmentes és ha akkuról akarod használni, akkor előtte célszerű tölteni.


Személy szerint én az első módot alkalmazom és javaslom másnak is. Ha az akkud tönkre akar menni, akkor az tönkre fog bármilyen használati móddal. Ha ez másként vagyon megírva az akku sorságban, akkor az első móddal is végig használható lesz a laptop élettartama alatt az akku. 3-4 év után, amikor általában esedékessé válik a csere, akkor kb mindegy, hogy van-e egy 100%-os akkud v. sem. Az új gépbe 99%, hogy nem fog belemenni, eladni pedig elég problémás.

2014. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak elmondanám a 2. és a 3. hozzászólónak hogy nagyrészt baromság amit írnak.

Az hogy a töltő áramkör okos-e vagy nem, az típusfüggő is.

Elég sok laptopnál tölti ha rajta van.

És egyébként szerintetek miért lehet kivenni az akkumulátort? Persze a cserén kívül, amit nem nagyon szoktak az ára miatt.

Nyugodtan ki lehet venni mikor hálózatról használod és fel van töltve, ugyanis ha "jól" mondják, ekkor úgy se tölti, a hálózati feszültség meg bőven elég.

Egyedül azok szokták bennehagyni, akiknél viszonylag magas az energiaingadozás, vagy áramkimaradás, de hát a gépek is így működnek, azokban sincs aksi, tehát csak nyugodtan.


Elmondom, hogy én is akku nélkül használom a laptopom, suliba is az összes laptop a tantermekben telep nélkül megy és csak úgy van rákötve a hálózatra.

Célszerű így használni, mivel kíméled az akkumulátort.


De ha tényleg nem tölti egyáltalán (amit azért kötve hiszek) és tudod szabályozni, akkor nem érdekes, de szintén kivehető.

2014. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja igen. A 2. hozzászólnak külön kiemelnék egy dolgot:

Tudod a legtöbb telefon úgy van megoldva még a mai napig is, hogy ha töltöd, vagy hálózaton van, akkor ne tudd kivenni az akku-t, ezért rögtön kikapcsolnak vagy be se indulnak, max a képernyő villog egyet és kész, mivel kicsi a fesz ahhoz, hogy akkumulátor nélkül menjenek.

Ezért nem célszerű azt sem folyton tölteni.


Viszont ha a laptopból kiveszed az akkumulátort, mikor hálózatról megy, akkor az működik tovább hálózati feszültségről elég stabilan. Na szerinted miért? Hogy ne kelljen az akkut használni.


De gondolom mivel összehasonlítottál egy laptopot egy telefonnal és párhuzamot vontál közöttük valahogy, gondolom ezt te tudod.

2014. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Tengor írta jól, 47% pedig felváltva mond hülyeségeket és értelmes gondolatokat.

Amit én kiemelnék: A legrosszabb módszer az, ha úgy használod az akkut, hogy hálózatról feltöltöd, majd egyből lehúzod ha feltöltött, megint töltöd ha lemerült, lehúzod, töltöd. Ezzel pár hónap alatt kinyírod.

A kivételnek annyi előnye van, hogy hűvösen tudod tartani az akkut, de a töltőelektronika ezen kívül már mindent kezel.

G.

2014. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
na szóval a lényeg hogy hálózatrol 100%os töltöttség mellett nem tölti túl, nyugodtan lehet vele gamelni közbe órákat? nem tervezgettem az akksit kiszedegetni :D érdekes h a dedikált videokártya csak akkor kapcsol be ha hálozatrol vagyok,(az akksit nem szedtem még ki nem is fogom szerintem. :)
2014. jún. 12. 02:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, jó így, ha még jobban kímélni akarod, akkor szerezz be -a laptop képességeihez megfelelő- töltésvezérlő programot.

G.

2014. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2014. jún. 13. 04:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!