Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU Vásárlási kérdések?

CPU Vásárlási kérdések?

Figyelt kérdés

Üdv.


Jelenleg egy MSI b85m-p33 lapot kinéztem,és bele jelenleg 2 magos intelt tervezek,mivel i5-re csak később lesz pénzem (bő 1 év).

szerintetek i3 4130 legyen vagy g3420.

~1 év múlva váltanék 4. gen i5-re (pl:4440/4670)-re,egyrészt a kereteim szűkösek másrészt arra játszok,hogy kiadják az új i5/i7-eket és mire lesz i5-re pénzem ,arra menjen le az (pl:4570-nek) 43-ról ~ 30-35 köré.


A fő kérdés addig az i3 legyen vagy a pentium?

Tudom,hogy az egész:i3=jobb teljesítmény,pentium=kevesebbet bukok rajta a csere idején.



2014. jún. 10. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kéne?
2014. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Játékra,csak jelenleg a keret szűkös,eléggé.

Ezen kívül minden megvan!

2014. jún. 10. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha csak egy év múlva pályázol i5-re, vegyél H97-es vagy Z97-es alaplapot. Már egy éve kint van a Haswell és az Ivy Bridge ára gyakorlatilag alig esett. 30-35 között egy év múlva is csak használtan lesz esélyed i5-re.


Szerintem várj még addig, amíg össze nem jön rögtön az i5-re. Kb a Pentium árát kellene hozzáadni az i3-éhoz. Ha kitelik az i3, szerintem nem fog olyan sokáig tartani.

2014. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ,ha gyorsan 1-2 hónapon belül kiadják az új i5/i7-et akkor ~10-11 hónap alatt 7-8 ezret az ára mehet le,és ha még akkor is kapható lesz boltban,akkor használtam pedig akár 30 alatt is kilehet majd fogni akár garival is
2014. jún. 10. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fog lemenni. PONT.

Amikor a Sandy kijött, a Nehalem nem ment lejjebb egy év után sem. Amikor az Ivy kijött, a Sandy nem ment lejjebb. A Haswell pontosan 12 hónapja van piacon, már frissítést is kapott, az Ivy ára betonba van ágyazva.


Ha kijön a Broadwell, a mostani procik ára egy fillérrel sem fog lejjebb menni. Ennyi és kész. Ha i5 kell, várhatsz egy akcióra, veheted használtan vagy beletörődhetsz, hogy annyit fogsz fizetni érte, mintha most vennéd.

2014. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!