Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a vétel megérné? A többi lent!

Ez a vétel megérné? A többi lent!

Figyelt kérdés

Most a gépembe egy Asus P5KSE DDR2 típusú alaplap van 2GB DDR2 Rammal és egy Intel Pentium D 945 típusú procival. Ezeket akarom kicserélni. A lehető legkevesebbet akarok költeni rá, de azért próbáltam "jobb"cuccokat nézni. Íme


Alaplap: [link]


Processzor: [link]


RAM: [link]


Ezt a hármat akarom cserélni.

Szerintetek ez így jó vétel lenne?

Ha tudtok jobbat 40-45 ezer körül azt is leirhatjátok.



2014. jún. 7. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább:


[link]


[link]


[link]

2014. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Stark2000 ***** válasza:
#1 +1 , H97-es lap amúgy is jól fog jönni később, és AMD-re AM3+ -on érdemes csak építeni, FM2+ -nak a legerősebb procija az Athlon X4 760K, ami húzva is kevés egy R9 280X-hez, míg egy I5-ös (amire később tudsz majd bővíteni) alap órajelen kihajtja az annál erősebb kártyákat.
2014. jún. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló ez a gép akárhogy nézem papíron gyengébb mint amit én felírtam. Kedves második, abban tényleg igazad van hogy az alaplap jobb, fejlesztés szempontjából, de szerintem egy négymagos proci + 8gb ddr3 ram elég. De megnézek egy másik összeállítást a javaslatod alapján, lehet hogy jobb lesz(persze ha kijön 45 k-ból).
2014. jún. 8. 09:42
 4/6 Stark2000 ***** válasza:

4 mag persze elég mindenre, de sajnos az AMD procik többsége gyenge magonként.

Az AMD olcsón nyújt kedvező/nagy teljesítményt és így többet tudsz esetleg költeni más alkatrészekre, pl videokártyára, ami játék szempontjából elengedhetetlen!

Az Intel drágábban nyújt nagy teljesítményt, de fejleszthetőbb, erősebb és mind ezt kisebb fogyasztással.

Ha a későbbiekben nem akarsz platformot váltani gyorsabb processzor váltásnál akkor Intel jobb választás lehet. Ha viszont inkább veszel egy AMD 4 - 6 - 8 magos processzort akkor is jól jársz, mert olcsóbban megúsztad mint egy Intellel, csak valószínűleg a 8 magos AMD-t már nem tudod hova fejleszteni és 1-2 évvel előbb kell cserélni. Bármelyik platformot választod rosszul nem járhatsz...

2014. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most néztem egy négymagos intelt olyan 19000 ft árban. Szerintem az fog maradni, 775 foglalatu, de az irja mindenki hogy nem tudják kiakasztani, nem tudjátk annyira megterhelni hogy rosszalkodjon :D


EZ AZ: [link]

2014. jún. 8. 17:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, videokártyát is akarok.Egy 1 gb geforce-ot vagy egy ugyanilyen gigabyte-ot.Persze majd idővel, csak először a nagyját szeretném letudni. Ez is minimum 45 ezrembe fog fájni.
2014. jún. 8. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!