Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI multi bios-ból az egyik...

MSI multi bios-ból az egyik nem működik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Ha az egyik biosra állítom az alaplapot akkor beindul a gép de nem ad képet. Miután feltelepítettem az alaplap programjait, a gép újraindítása után már nem adott képet, pedig előtte ment. Csak akkor tudom használni ha a másik biosra állítom.
2014. jún. 6. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Alaplap pontos típusa? Meg az nem lehet hogy az egyikben más a VGA beállítás? Mondjuk ez akkor gond, ha két VGA van a gépedben (alaplapi+másik).


Egyébként meg két megoldás van rá, HA rossz.

1. BIOS frissítés vagy jó BIOS további használata.

2. Ha garanciás, akkor visszaviszed, ha nem, akkor 1. lépés.

2014. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az alaplap típusa MSI mpower z77. Lehet hogy elállítódott benne valami. Előtte a multi bios II-őt telepítettem fel a gépre.
2014. jún. 6. 12:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Még lemaradt hogy csak egy videokártyám van.
2014. jún. 6. 12:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ha feltelepíted nem nagyon befolyásolja azt, hogy indítás előtt mi van vele.

Próbáld meg frissíteni a rossz BIOS-t, illetve adj nekik egy reset-et (jumper is lehet)

2014. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom resetleni kívülről?
2014. jún. 6. 18:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Jumper. A BIOS, vagy a gombelem mellett van két fém tű, van amikor 3, de kettő szokott lenni általában és azt a kettőt kell áthidalni egy indítás és egy leállítás erejéig. Utána a hidalást meg kell szüntetni és nullázva is van.
2014. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A mellett dolog hülyeség, mert néha kicsit távolabb van, de itt úgy látom hogy balra le van egy kicsit az elemtől.
2014. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2014. jún. 6. 23:14
 9/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam jumer-el resetelni, az sikerült is viszont még mindig nem ad képet. Hogyan tudnám frissíteni anélkül hogy belépnék a biosba?
2014. jún. 7. 08:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom most hogy megy az MSI lapoknál, de régen volt egy online update hozzájuk, de most nem találtam csak ezt:


[link]


Egyébként töltsd le a BIOS-t az MSI oldaláról, és próbáld az exe-t futtatni csak úgy, ha az nem megy, akkor valahogy a flash-es részt kellesz megcsinálni.

Biztos nincs rá garancia vagy ilyesmi?

2014. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!