Egy P3 1Ghz-es procinál mennyivel gyorsabb egy Pentium M 750 1,86Ghz?
Egyeske, akkor vess őssze egy Pentium 4 3 Ghz-es procit egy szálon egy mai modern 3 Ghz-essel, mondjuk SuperPI-vel.
A kérdező által említett 2 CPU között meg volt 3 generáció különbség.
Az a Pentium M nagyjábol a 3 Ghz-es Northwood magos Pentium 4 teljesítményét hozza, mert 1 órajelen több műveletet végez el. Persze ettől még mai alkalmazásokkal mindkettő túl lassú ahhoz, hogy használható legyen.
Netre? Programozásra? Nekem egy Intel Pentium T3200-as processzor van a laptopomban, ez 1027 pontot kapott ugyanott. Netezés rendesen meg tudja fektetni, a flash-t már régen kikapcsoltam (ha flash-es tartalmat nézek, akkor engedélyezem arra az esetre), persze, hogy ebben benne van, hogy a VGA nem gyorsít(Intel GMA X3100), de egy Pentium M-es laptopban sem lehet jobb VGA. De sima HTML + JS tartalmon is gyakran belassul. Programozásról meg annyit, hogy Eclipse rendesen be tudja lassítani, hát még ha alkalmazásszervert is futtatok mellette a gépemen a teszteléshez. Meg gondolom egy Pentium M-es laptop esetében 2 gigánál nincs több ram, ma viszont 4 giga már legalább kellene.
Szóval nem, netezésnél is necces lesz, programozásnál is.
A processzor órajele a sebessége! Hiába hoztad az autós példát, és a kérdező hiába örül neki. Attól, hogy vannak egyéb paraméterei egy procinak, amitől két azonos órajelű közül az egyik jobb, attól ez még tény!
Idézem a kérdezőt: "okos vagy, te meg 20 celziusz fokkal nehezebb vagy..."
"Te maradj csendben, ha meg azt sem tudod hogy a Ghz az nem sebességet jelent"
"11 emberből csak kettő konyít a dologhoz"
Grat annak a 9 embernek! :D
Ilyen túlerőt... de elnézem, mert nem a HUP-on vagyunk. :D
#18, jaj... azért ezt tegyük tisztába!
A GHz az maga az órajel (nem az órajel sebessége). Ezen kívül ez határozza meg, hogy a egy mag mennyi "egylépéses" műveletet tud végezni.
A CPU tempóját ezen kívül meghatározza, hogy hány mag dolgozik egyszerre, ugyanakkor itt nem igaz, hogy 1 + 1 = 2.
Ezen kívül ami még a nyers erőt meghatározza az a chach-ek elosztása és mérete. Hiába tudna a mag 3 milliárd műveletet elvégezni másodpercenként, ha az adat, amin ezt el kellene végezni nem áll rendelkezésre.
17:
Nem, az órajel nem a sebessége. Ha autós hasonlatot kellene mondani, akkor inkább a fordulatszámnak felel meg, ott az áttételtől függ, hogy adott fordulatszámmal mekkora lesz a sebességed, itt meg a technológiától, hiszen egy mai proci több műveletet végez el egy órajel alatt, mint egy régebbi. Nézz utána pl. az utasításkészleteknek (pl. SSE).
A szerverek sebességét pl. FLOPS-ban szokás megadni, azaz hány lebegőpontos műveletet képes elvégezni másodpercenként, még véletlenül sincs egyenesen arányos összefüggésben a processzorok órajelével. Egy asztali PC-nél benchmarkokkal mérjük a sebességet, persze nincs egyetlen tuti benchmark, mert felhasználás függő is.
És ugye akkor nem beszéltünk még egészen más architektúrákról, mint pl. ARM, aminek az órajele meg végképp nem vethető össze az x86 processzorokéval, mert teljesen más az utasításkészlete.
A HUP-on is megállapítanák, hogy hülyeséget beszélsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!