Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tp link routeren villog...

Tp link routeren villog minden Led egyszerre. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2014. jún. 3. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az előzmény? Hadd ne találgassunk, tudod te, mit tettél vele.
2014. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előzmény nincs...egyik pillanatról a másikra elment a wifi jel, azóta ezt csinálja. ADSL net van modem az jó. A router bolond:)
2014. jún. 3. 20:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Kezdd azzal, hogy teljesen áramtalanítod, és aztán megnézed, elindul el.


egyébként meg: [link]

2014. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Vágd ki a legközelebbi veszélyes hulladék gyűjtőbe, és vegyél egy rendes routert. a tplink csak vérnyomás növelésre jó...
2014. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aramtalanitottam reset, haver is elvitte tesztelni, nála sem működik...frissíteni nem tudom mert per pillanat csak a wifijet használjuk mert PC nincs most csak telo..

De a legvaloszinubb hogy az utolsó kommentelo tanácsát fogom megfogadni:)

2014. jún. 4. 14:01
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Ne csak egyféle resetet próbálj ki.

- Áramtalanított router --> benyomjuk a resetet, nyomva tartjuk --> áramot adunk a routernek, továbbra is nyomjuk a resetet --> mikor felvillantak a LED-ek egyszerre, elengedjük

- Bekapcsolt router --> nyomva tartjuk a resetet --> mikor felvillantak a LED-ek egyszerre, elengedjük.

Ha így se jó, akkor kuka vagy gari.


Amúgy #4-esnek elmondanám, hogy a TP-Link árkategóriájába csak szarabbak vannak. Ha valaki jó minőséget, akar annak zsebbe kell nyúlni.

Az agyon ajnározott Linsys/Cisco -ból se láttam mostanában egy normális fejlesztést, megfizethető áron, SOHO piacra. Amik vannak mind integrált antennások, a végletekig lebutítva, semmi extra tudás nélkül.

A TP-link meg a nagy számok törvénye. Belőle fogy a legtöbb az országban, így ott is van a legtöbb hibás példány.

2014. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

P.O.C, ezen minden témánál "összeveszünk".

De! A tplink szar, a linksys a kevésbé szarabb szar... a cisco home cucca pedig szintúgy a legalja.


Azért fogyhat belőle a legtöbb, mert az emberek el is hiszik, hogy olcsón jutnak jó cucchoz, közbe kapnak egy szart, de legalább van benne torrent kliens. Mert lényegtelen, hogy raknak bele egy 300 Mhz-es procit, meg 256 MB ramot, ha alapba fos az egész. Beépített antennásakról meg inkább no-comment..


Igazából amivel (lényegtelen milyen gyártmány) én eddig találkoztam 30 ezer alatt, az egy kalap .. khöm .. nulla volt. A zsebbenyúlós dolog az igaz, valóban igaz, hogy ha jót akar az ember, akkor az drága lesz. Viszont hosszú távon megéri.

Azt tudom, hogy mikor bejött az OLED kijelzős D-Link DIR-855-ös router, akkor vettem egyet (igaz, 65 ezerért), beállítottam, és azt mai napig nem kellett piszkálni, pedig már lassan 6 éves lesz. Míg sok ügyfelemnél jártam akik megvették a tplinkeket és csak szoptak vele folyamatosan. Kivágtam mindet, kaptak egy az enyémnél olcsóbb D-Linket és rögtön elszállt minden gondjuk. (D-Linkből is láttam halottat, de az se fél-1 éves korában pusztult el.)

2014. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt még összevesznétek... Valami olcsó kínai alkatrész úgyis van mindegyikben, ami pár év után tönkre fog menni. Akkor éri meg drágábbat venni, ha olyan funkciót kínál, amit emez nem.
2014. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:

Eszem ágában sincs veszekedni. :D A D-Link -ek jók elismerem, és sokkal régebben jelen vannak a piacon, mint a TP-Link. De D-Link -be is vannak harmatgyenge modellek. PL. GO-RT-N150, már simán megrogyik egy 50 Mbps nettől. Ugyan abban az árban a TP-link TL-WR841N simán megbirkózik a 90 Mbps -al is.

Amúgy már alig van olyan műszaki cucc amit nem Kínában gyártanak. Csak ugye nem mindegy milyen ország a fő tulaj. A TP-Link full kínai. :D

2014. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!