Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel készítsek teljes vinyó...

Mivel készítsek teljes vinyó mentést?

Figyelt kérdés

Van egy win-linux gép amiben adott egy 80GB-os vinyó. A tulaj most vett egy 500GB-ost és át kéne tennem fullra mindent a lehető legegyszerűbben.

Ehhez adott maga a gép, egy külső USB rack és bármilyen linux live dvd.


Át kellene tenni a teljes rendszert mindennel együtt.

A partíciókat nyilván átméretezem, mert a 80-ason kis hely maradt csak a winnek.


Mivel a legegyszerűbb. Terminal nem akadály. dd-vel mehet a wines partíció is? A partíció méretekkel nem lesz gond?



2014. jún. 3. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a GParted simán átmásolja a partíciókat, aztán méretezni is tudod őket vele.
2014. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én javasolnám Kendek Systemback-jét: [link]
2014. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Macrium reflect-el szépen meg lehet csinálni. Ingyenes program. Partíció átméretezéshez EASUS PARTITION MANAGER programot ajánlom.
2014. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Közben elgondolkodtam, hogy ugye működő rendszert nem célszerű másolni? Vagy ez nem probléma?


Ami már tuti, hogy linuxos megoldás kell, mert a wines partíción alig van hely. Nem nagyon tudok rá telepíteni semmit sem.


Úgy okoskodtam, hogy live dvd be, aztán dd if=forrás of=cél (esetleg még egyéb kapcsolók) és minden partíciónál ezt megcsinálom. Elvileg jónak kell lennie. Legalábbis a linuxnál tuti.


dd:

[link]


A grubot viszont emlékeim szerint még így is újra kell telepíteni, vagy nem? Elég rég csináltam már ilyet.

2014. jún. 3. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A GRUB-bal kapcsolatban tévedsz. Legalábbis ha jól csinálod.


Q. How can I copy one hard disk to another using dd command?


A. dd command can copy disk in raw format. It will copy partition table and bootloader and all partitions within this disk. For example, you can copy /dev/sda to /dev/sdb (same size) using the following dd command. dd should complete with no errors, but output the number of records read and written.

2014. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2014. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
dd if=/dev/sda of=partimage
2014. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!