Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1TB Winchestert hogyan érdemes...

1TB Winchestert hogyan érdemes particionálnom?

Figyelt kérdés

Most vettem egy gépet és azon filózok hogy hány részre szedjem?


Ezen a winyón megy a rendszer is és erre a HDD-re akarom tenni a programokat, filmeket, játékokat is!


Arra gondoltam hogy csinálok kb. egy 120 GB-ot a Windowsnak, a többire meg mehet a fenljebb említett adatmennyiség!


Vagy ez nagyon nagy marhaság?


Mellesleg ha nem a Windows partíciójára telepítem a játékokat, akkor az okozhat valami lassulást? Már abból kiindulva, hogy akárhova is telepítem a játékokat a C meghajtóra is pakol adatot nem?


Köszi előre is a válaszokat!



2014. jún. 2. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez ízlés kérdése, nekem 100 van a rendszernek, olyan 3-400 játékoknak, és egy a telepítőknek, filmeknek, zenéknek, progiknak, adatoknak
2014. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tengor ***** válasza:

A két partíció teljesen jó. Hogy most C-re v. D-re rakod a játékot az kb mindegy.

Én mondjuk Win 60-80 GB-ot hagynék. Bár ki tudja, hogy mennyire növekszik később...

2014. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Adj egy 120-ast a Winnenk.

"Mellesleg ha nem a Windows partíciójára telepítem a játékokat, akkor az okozhat valami lassulást?"-nem, sőt, szerintem jó neki, bár az is igaz, hogy a fej így többet ugrál: nekem tökmindegy, jelentős gyorsulást nem tudtam elérni, mondjuk nekem főleg azért, mert 2 merevlemezem van, és a játékok egy a másiknál 2x gyorsabban vannak...

Az c:\-re csak ment, meg lauchert tesz.

2014. jún. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#Tengor: nekem a winem most minden + progival 80GiB-ot foglal.

Nem mintha számítana, Ubuntut használok egy jó ideje.

2014. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tengor ***** válasza:
#4, nem állítottam, hogy ésszerűtlen használattal nem lehetne megtölteni egy 80-120 GB-os, vagy akár 1 TB-os partíciót. Ellenben ha okosan használja az ember, akkor 60 GB is bőven elég.
2014. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ment az Upp mindenkinek!


Akkor maradok a 2 partíciónál :) C és D

2014. jún. 2. 22:35
 7/12 anonim ***** válasza:

#Tengor: régen irtó sokat játszottam, csak a save fileok kitesznek az egyebekkel 1 gigát.

Mondjuk van a partíción egy biztonsági mentés, 5 giga adattal.

De a többi tisztán az op-rendszer és a progik. Jó sok méghozzá. Azonban semmi felesleges.

2014. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem 500 gigás vincsin egy win7 ultimate x64 van telepítve a windowsnak 58,5 GB os a partíciója amiből 24,7GB szabad és a többi pedig külön, egyben mindennek.. és a c partícióra telepítek mindent mert ha újratelepítem akkor nincs velük gáz, mert volt már hogy így telepítettem a programokat hogy:


D:\Telepített Programok... és volt hogy rendszer újratelepítés után nem engedett pár program néhány fájlját törölni... azóta mindent a c-re teszek...

2014. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8. vagyok, még azt is hozzátenném hogy a legapróbb képig vagy dokumentumig mindent a d partíciómon tárolok mert ha van van valami gáz akkor nem kell idegeskedni hogy kitudok-e menteni mindent vagy hogy nem e veszik el valami... max a böngészőben a könyvjelzők vannak a c-n de azok is a böngészőben, amiből hetente mentem ki őket hogy meglegyen minden...
2014. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 60-at adnék a win7-nek, többi adat.
2014. jún. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!