Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vegyek új gépházat vagy jó a...

Vegyek új gépházat vagy jó a régi?

Figyelt kérdés

Hello!


Vennék egy új gépet, és azon gondolkoztam, hogy vegyek hozzát új gépházat vagy maradhat a régi! Az új gép:


Core i5 4440 3.1GHZ

R9 270X 2GB DDR5 OC

4GB 1600Mhz DDR3 RAM (Kingmax)

Ascrock B85M PRO4 alaplap

Western Digital 1TB 64MB SATA 3


Ilyen gép lesz. És az a kérdésem, hogy vegyek-e rá új gépházat, ha igen milyet, vagy hagyjam a régit?


A régi (mostani) gépházam: [link]


első sor, balról a harmadik



2014. jún. 1. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A vga hosszával esetleg lehetnek gondok, és ha később a gyári processzor hűtőt leakarnád cserélni, ott is akadhatnak méretbeli gondok. Sem a ház sem a vga pontos típusát nem ismerve ezt nehéz megmondani. Viszont egy apróság, mivel látom, hogy gamer gépnek készül, az a 4gb ram kevés lesz! Ideje lenne megérteni az ide kérdéseket kiíróknak, hogy gamer gépet nem építünk 8giga ram alatt.
2014. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves első! Valóban kell a 8gb ram, de a gép összerakásakor így lehet spórolni egy 10-est, amit másra (pl.: vga) lehet fordítani. A ramot pedig lehet bővíteni akár 1 hónap múlva is.
2014. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Így igaz! Nos a keret 140.000 ft volt, korábban már volt ilyen kérdésem, és ezt a gépet rakták össze nekem itt a gyakorikérdéseken. 4GB RAM tudom kevés, de egyelőre ennyi a keret. RAM-ot majd még teszek bele, de elsőroban egy jó proci, és egy jó videokártya volt a szempont!
2014. jún. 1. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy lehet bővíteni! Csak azért nem értem ezt a "majd később bővítem" hozzáállást, mert egy ilyen gépet az ember nyilván azért rak össze, hogy rögtön arra használja is amire való, magyarán a játékra. Namár most ha nem rögtön 8giga ram-al raknak össze egy ilyen gépet, akkor a játék elég kínlódás is lehet amíg a bővítés meg nem történik. Így peddig pont a lényeg szenved csorbát. Persze ezt csak én látom így, mindenki eldöntheti magának, hogy ez kell-e neki.
2014. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megértelek, de pl. ha a kérdező 8gb ramot vesz, akkor vegyen i3-at az i5 helyett?
2014. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az R9-es mellé egy négymagos processzor sokkal jobb választás mint bármelyik 2magos Intel. Ha kivesszük azt a szimpla 4gb ramot annak az árával ez egy sokkal jobb megoldás, Én így építeném :

AMD A8 6500 processzor

36 hó gar.

1 db 23,326 Ft

Asrock FM2A78M PRO4+

alaplap 24 hó gar.

1 db 14,978 Ft

Cooler Master Hyper 103

RR-H103-22PB-R1

processzor hűtő 36 hó

gar.

1 db 6,317 Ft

Corsair 2 x 4GB DDR3

CMX8GX3M2A1600C9

XMS3 memória 60 hó gar.

1 db 22,454 Ft

Összesen: 67,075 Ft

Ebben benne van a 4magos (nem is gyenge processzor) ami jobb mint a 2mag/4szál, a 8giga ram már alapból, és még egy normális proci hűtő is. Ez ésszerübb konfig. ..szerintem.

2014. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó csak az a gond, hogy egy i5 4440 sokkal jobb mint egy 4 magos AMD. A fent említett gép lesz! A RAM miatt nem aggódok, mert elősorban videoszerkeszétsre fogom használni, vagy ha arra nem, akkor régi játékokat játszok! (ETS2 például)
2014. jún. 1. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!