Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A netbookomat külső monitorral...

A netbookomat külső monitorral használom otthon, hogyan lehet bekapcsolni lecsukott fedélnél, ha az alatt van a gombja?

Figyelt kérdés
A netbookot fel szeretném tenni egy polcra, és külső monitorral, egérrel használnám. egyetlen apró gond van, amire a gyárban persze nem gondolnak, hogy lecsukott fedéllel nem lehet bekapcsolni. Van erre valami sufnituning, vagy más megoldás? (Lenovo S205)

2014. máj. 30. 10:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
utp-t vajjon mit
2014. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2014. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tengor ***** válasza:

BIOS-ban nincs olyan opció, hogy billetnyűzet lenyomásra induljon?

Másik lehetőség lehet a WOL, ehhez kell egy wifis telefon, ami indítja a gépet, ami LAN kábellel csatlakozik a routerhez.

Esetleg napjában egyszer felnyitod...

2014. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:) a rajznál nem fog bekapcsolni. De ilyesmire én is gondoltam :))) Ott a forgáspont másik oldalán kellene meghúzni.


Megnézem a biost-t, van-e rajta automatikus power-on funkció, ha áramot kap.

2014. máj. 30. 10:34
 5/12 A kérdező kommentje:

A WOl-t még sose használtam, de ez is jó megoldás lehet.

pont a felnyitogatást szeretném elkerülni. Pótgombot is nagyon egyszerű lenne beszerelni valahol az elejére, de az csak a végső megoldás lenne.

2014. máj. 30. 10:36
 6/12 anonim ***** válasza:
A rajz csak humoros elmém szüleménye
2014. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor hogy is van ez a LAN-os dolog? Sajnos csak bootolást láttam UTP-ről, Wake-on funkciót nem :( Ettől függetlenül viszont érdekelne, mert van másik gépem is, és egy wifis, androidos telefon, aminek egy újabb értelmes funkciót tudnék varázsolni.


Lehet, hogy tényleg marad a humoros verzió...

2014. máj. 30. 10:59
 8/12 Tengor ***** válasza:

Az egyszerű esetet írom le, amikor a laptopod (ébresztett) és a telefonod (ébresztő) egy LAN hálózatban van, tehát mindketten ugyan ahhoz a routerhez csatlakoznak.

Laptopon engedélyezni kell a Wake On Lan funkciót és meg kell tudni a hálózati kártya MAC címét. (cmd -> ipconfig /all)

Ezután fel kell tenni a telefonra egy WOL progit, ami képes magic pocketet küldeni (én ezt használtam: [link]

A telefonos proginak meg kell adni a gép MAC címét és kiküldeni a csomagot.

Win-re lehet tölteni programot, ami figyeli a magic poceketek érkezését. Ha nem menne elsőre, akkor első körben próbáld ki, hogy a géphez eljut-e a csomag!

Ha külön hálózatban van a gép és a telefon (pl a telefon mobilnetről megy), akkor kicsit komplikáltabb. Akkor a routerben össze kell rendelni a PC IP és MAC címét, és a PC 9-es portját ki kell nyitni a világháló felé. Ezen kívül célszerű egy dinamikus DNS szolgáltatást is beállítani a routerre, hogy fix címre lehessen küldeni a csomagot.

Nekem szerencsém (?) volt és sikerült neten keresztül is ébresztés csinálni. Sajnos elég sok helyen el tud hasalni a dolog.

2014. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az az érzésem, hogy a Wake on lan hiányánál már elhasalt a laptopon a dolog. sehol se lehet bekapcsolni csak a gombjánál. Valszeg marad egy kis párhuzamosított nyomógomb beépítése valahol oldalt, a csatlakozósornál.


Ettől függetlenül az asztali gépemen ki fogom szórakozni az egészet. Köszönöm az infókat, így már el tudok indulni a megoldás felé.

2014. máj. 30. 11:29
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha csak LAN boot-ot lehet kiválasztani, azzal mit nyerhetek? Azt hogyan tudnám hasznosítani?
2014. máj. 30. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!