Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzort vásárolnék,...

Processzort vásárolnék, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

LGA775-ös foglalatú processzort szeretnék venni használtan, 2 magosat.Olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok mondani konkrét processzort ami jó?Igazából nem nagyon értek hozzá azt tudom, hogy 3ghz jó lenne de hogy azon belül milyet vegyek?Nem szeretnék melléfogni pedig szaktudás nélkül elég sanszos, hogy olyanért fizetek többet ami nem ér annyit.Mit kéne még néznem a specifikációban ami fontos lehet vagy tudnátok esetleg ajánlani konkrét típust?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2014. máj. 27. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ehhez tudni kéne az alaplapod pontos típusát, illetve azt is jó lenne tudni hogy mire akarod használni - csak, hogy eldöntsük, tényleg érdemes-e bővíteni.
2014. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az alaplapom: Asus P5KPL-AM IN/GB


Játékra szeretném használni, most egy ilyen processzor van benne: Intel Celeron 430, 1800 MHz (9 x 200)

úgyhogy ez után gyakorlatilag az összes játék megváltás lenne :) Vennék még egy videokártyát is azzal is hasonló dilemmában vagyok, de azon ráérek rágódni a processzor kiválasztása után.Gondoltam leírom hátha számít ez is.

Ősszel szeretnék venni egy komolyabb gépet tehát ezzel nem hosszútávra terveznék:)

2014. máj. 28. 00:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyit szánsz erre az ideiglenes bővítésre (VGA + CPU)?

Ez egy egymagos processzor, valóban jót tesz neki, ha kétmagosra cseréled, általános célú felhasználás esetén is, és már a jelenlegi VGA-d mellett is érezni lehetne a hatását - igaz, mai játékok esetén már ez is korlátozza a teljesítményt. Ugyanakkor ebbe az alaplapba belemegy egy Core2 Quad is (ez négymagos), amellyel még kicsit el tudnád tolni a gépcserét.

2014. máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Processzorra olyan 10 körül szántam, inkább alatta.Videokártyát nem tudom mennyiért kéne venni mert ahogy néztem 1000 forinttól a csillagos ég a határ :)

Ősszel mindenképpen kell vennem gépet mert le kell számláznom, így nem tudom kitolni a gép vásárlást.

2014. máj. 28. 12:58
 5/7 A kérdező kommentje:

Intel Core2Duo E6850


Ezt néztem, megéri?:)

2014. máj. 29. 02:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Core 2 Duo E8400.
2014. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
E6850-nel is komoly előrelépést tapasztalnál, de E8400 valóban gyorsabb annál. Persze ha komolyabb az árkülönbség, inkább előbbi.
2014. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!