Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy alaplap 16GB RAM-ig...

Ha egy alaplap 16GB RAM-ig bővíthető az nem kevés egy kicsit?

Figyelt kérdés
Ilyen alaplap lenne a gépben, minden patent, csak a RAM nem kevés egy kicsit, hogy addig lehet bővíteni? A gép videoszerkesztésre (közép szinten) és játékokra kellene. (nem feltétlenül a mai játékokkal) nyomulnék, de azért 1-2 újjal játszanék rajta! Hány év után "kopna ki" vagyis lenne kevés az 16GB RAM?
2014. máj. 26. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Indulj ki abból, hogy ma kezdenek megjelenni azok a játékok, amelyek ténylegesen igénylik a 4 GB-nál több memóriát a jó futáshoz (a CoD nem ilyen). Előbb fogod lecserélni a gépet, mert kevés a processzor, mint hogy 16 GB RAM ne lenne elég.
2014. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

neha mar masem eleg a 8 gb ram,de ez ritka.

max ha nincs megnyitva a photoshop 10x es mindegyikkel valamilyen memoriazabalo cuccot nem csinalsz.

ma MEG eleg boven a 8 gb

2014. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tengor ***** válasza:

Nagyon kevés az a mai játék, ami 4 GB-nál többet használ.

Videó rendereléshez kell a RAM, de kétszer több RAM-tól nem végez fele annyi idő alatt.

Összességében sokáig elég lesz még a 16 GB.

Én speciel ha ennyi RAM-mal bírnék, akkor 8 GB-ból készítenék RAM disket, a többit hagynám a rendszernek.

2014. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
Annyi RAM mindenre elég lesz a jövőben.
2014. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még mindig nem kevés a 4 se. 8 is csak e-pénisz növelésre, illetve mert olcsó raknak sokan a gépekbe manapság. Még ha pár év múlva el is jön végre a 64 bites játékok kora, akkor is korlát lesz a konzolok hardvere, valószínűleg csak a következő vagy a következő utáni generációváltáskor (10-20 év múlva) lehet, hogy kimerül ez a keret. Addigra, ki tudja, talán x86 PC-k se lesznek, úgyhogy emiatt aggódni felesleges.


Akkor van szükséged 4 gigánál többre, ha szervert üzemeltetsz, virtuális gépeket futtatsz (többet egyszerre), vagy nagyon durva minőségű videoszerkesztést művelsz tömörítetlen anyagból. Egyébként nem. A 8-ra szükség lehet később, ha nagyon hanyag portok jönnek majd (lásd. COD), de 16-ra általános használat mellett semmiképpen akkora időtávban, amíg a géped tönkre nem megy vagy el nem avul.

2014. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Annyi RAM mindenre elég lesz a jövőben."

Hányszor éreztem ezt már az életem során... Pl mikor 32 MB RAM-os P1-es konfigról az 512(!!) megás AthlonXP-re váltottam:D Ma meg már telefonban is megmosolyogjuk ezt. Biztos lesz, amihez nem lesz elég, de ehhez még kelleni fog egy pár év. Mindenesetre RAMDisk-ként való használat nem egy elvetendő ötlet.

2014. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 247k-ért rendeltem nem rég gépet, de csak 8 gb RAM van benne. Eddig mindenre elég volt. :) Még a 8 gb is elég játékokra, a 16 meg még marha sokáig elég lesz.
2014. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

kedves 5. meg kell hogy cafoljalak, hogy a 8gb az e penisz meregetesre jo.

atlagos hasznalatnal (bongeszo kb 8lap abbol 1youtube) skype es mar 3gb van. kozbe elinditok pl egy LoLt es mar el is ertuk azt a 4GB ot ami boven eleg szerinted.


8GB ajanlott szereny meglatasom szerint. vinyo a lapozofajl miatt kevesebbet dolgozik mint 4GB nal! ergo az ideiglenes fajlokhoz gyorsabban hozzafer, es gordulekenyebb.



16GB meg tenyleg az a szint hogy egy atlag ember nem hasznalja ki. (kiveve ramdisk, de ha van ssd akkor szerintem nem is nagyon kell ramdisk)


tervezoprogramokhoz (pl autocad, 3d max) ha nem nagyon durva munkakhoz hasznalja az ember akkor eleg boven a 8GB is.


[link]


amikor ezt csinaltam akkor is csak 1,4GB ramot evett a CAD.



konkluzio:

8gb ajanlott, 16gb meg max ha a munkaprogram igenyli

2015. márc. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!