Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új ssd-t vettem egy régi...

Gerec kérdése:

Új ssd-t vettem egy régi laptopba hogy gyorsabb legyen, pata 32gb lett bele, winows xp telepítésnél formázza, fájlokat másol, aztán mikor újra indul azt írja, hogy lemezolvasási hiba, miért?

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Vannak leírások az SSD beállításával kapcsoltban, de én XP-t nem is tennék rá, mert nincs alapból sata drivere és néhány funkciót seb tud kezelni , mint a TRIM és ez nagyban csökkentené az élettartamát. Min. win7 legyen rátéve.

[link]

2014. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Régen nem ismert fel csak 32 Gb az olyan alaplapoknál illetve rendszernél.Lehet amit vettél nem is SSD.Egyébként a telepítőlemez a hibás jelen esetben.Próbáld másikkal vagy mosd meg vagy valami.
2014. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ez egy p4-es 3ghzes laptop 512mb rammal, fog rajta a 7-es menni?
2014. máj. 22. 22:10
 4/10 A kérdező kommentje:

Régen nem ismert fel csak 32 Gb az olyan alaplapoknál illetve rendszernél.Lehet amit vettél nem is SSD.Egyébként a telepítőlemez a hibás jelen esetben.Próbáld másikkal vagy mosd meg vagy valami.


Biztos hogy ssd-t vettem, boltbol számlával,azzal nincs gond, a rendszer látja is, csak miutan felmásolta a fájlokat nem látja, találja, ha fatra formázom,akkor elindul utána tovább a telepítés, de akkor meg asms hibára panaszkodik

2014. máj. 22. 22:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a ramot növeled simán.Igy csak mászni fog.Föleg ha a processzor nem celeron hanem sima.
2014. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
„de akkor meg asms hibára panaszkodik” igen ez az a sérült telepítőlemeznél jelentkezik ez a hiba.
2014. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"„de akkor meg asms hibára panaszkodik” igen ez az a sérült telepítőlemeznél jelentkezik ez a hiba."


3 lemezzel is ugyan ez a helyzet :/ de akkor megpróbálok valami mást


"Ha a ramot növeled simán.Igy csak mászni fog.Föleg ha a processzor nem celeron hanem sima."


Sima p4, ram is jön bele,csak az még nem ért ide, de akkor is csak 1gb lesz. az elégséges lehet neki?

2014. máj. 22. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom nekem volt olyan hogy win 2000 vagy három lemezről telepítettem.Cserélgettem de sikerült.Lehet a CD/DVD meghajtó is fáradt.Ha proci elbirja a hetest de a ram még az 1Gb is kevés igazándiból.De mi a baj XP-vel?
2014. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél rá Linuxot, pl. egy Lubuntut.

[link]

Ő nem válogatós és beéri 512 MB memóriával is.

2014. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gúgöl mindig segít...


[link]

2014. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!