Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR2 1066Mhz-es RAM miért nem...

DDR2 1066Mhz-es RAM miért nem működik?

Figyelt kérdés

Van egy Gigabyte G41M combo alaplapom ,és egy Kingmax DDR2 1066Mhz-es memóriám. Az alaplap (a leírása szerint) túlhajtva tudja kezelni az 1066-os RAM-ot. Alapvetően ezekkel a RAM beállításokkal indul el a gép:

800Mhz (5-5-5-18) 1,8V

így működik is minden.

Nem igazán értek hozzá, de próbálgattam felhúzni 1066-ra, de a Windows betölt aztán kékhalált ad. Növeltem a feszültséget is(2,1V-ig), de úgy sem lett jó. Ehhez a Ram időzítéses dologhoz abszolut nem értek, de lehet hogy azt is át kéne valahogy állítani? és akkor hogyan? vagy lehet hogy más a gond?


2014. máj. 20. 11:28
 1/5 Tengor ***** válasza:
A túlhajtást nem minden egyes példány tolerál. A tiéd lehet, hogy pont nem.
2014. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes említeni azt is, hogy a két frekvencia közötti teljesítménykülönbség csak mérőprogramokkal kimutatható, számodra (és bármely halandó ember számára) nem érzékelhető, azaz kár a gőzért. Ha nem működik, ne erőltesd, mert gyakorlatilag amúgy se nyernél vele semmit.
2014. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A memóriavezérlő alapból valószínűleg 800MHz-t támogat és csak OC módban érhető el az 1066 azaz vagy feljebb tudod tornázni az FSB:RAM arányt vagy az alapórajel emelésekor nem kell visszaosztani. Alapból nem vagyok jártas a memória túlhajtásban, mert ennek van a legkevesebb értelme, mert alapvetően a CPU-k és az általános feladatok végrehajtása nem szenvednek memória sávszélesség hiányában. Tehát, ha mégis be tudnád állítani a magasabb órajelet, akkor sem tapasztalnál érzékelhető gyorsulást (max szintetikus memória írás/olvasási teszteknél látnál kézzelfoghatóbb eredményeket) illetve játékoknál sem nyernél vele fps-eket. Ezeket már több teszt is igazolta, de nekem is ott volt például a Phenom II X4 procim, amit 2 évig DDR2-800 memóriákkal használtam (AM2+ alaplapban), majd DDR3-1333 memóriákkal még egy évig (AM3+ alaplapban) és semmi gyorsulással nem járt az újabb/gyorsabb memória (nem is számítottam rá a tesztek alapján). Azóta váltottam FX-6300 procira, aminél alapból 1333-on mentek a memóriák, amit viszont fel tudtam ez a proci mellett tekerni 1600-ra (eleve Kingmax DDR3-1600 modulokról van szó), de természetesen ez sem járt érdemlegi gyorsulással. Szóval amondó vagyok a memóriákat nem érdemes babrálni, hacsak nem APU egységről és annak integrált grafikus vezérlőjéről van szó, mert ott valóban számít az IGP teljesítményénél a RAM órajele (de még többet a dual-chanel, ami eleve duplázza a sávszélességet).
2014. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én sem számítottam volna nagy változásra, de ha tényleg szinte semmit nem változat, akkor inkább hagyom is.

Köszi a válaszokat

2014. máj. 20. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:
én sem láttam sok különbséget a ddr2 és ddr3 között.. én most ddr2-őt használok de a processzor sokkal fontosabb szerepet tölt be azzal már jobban megéri bajlódni. egyedül árban láttam nagy különbséget és a ddr3 hoz van hűtő de lehet ddr2 höz is rendelni ebayról 700ft-ért hűtőt,ramot meg ddr2 800mhz-t 2x2gb-t 5000ft ért és ott a ddr3 4gb is kb annyi.. ami még fel tűnt hogy általában a ddr2 csak 8gb ig bővíthető hely hiány miatt (gazdaságosan) de ez is pont elég ma mindenre
2014. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!