Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzorhűtő szétszedése és...

Processzorhűtő szétszedése és takarítása után a gép indulás után lekapcsol, "pasztahiba"?

Figyelt kérdés
Mivel az egyik számítógépem még sosem volt 3 év alatt kitakarítva, gondoltam kifujatom a port belőle. A processzorhűtőt alaposan kitakarítottam, majd visszaraktam. Ezekután a gép elindul, de pár másodperc mulva leáll, mintha áramtalanítva lett volna. Ezután megnéztem a hőmérsékletét ami 55 fokról másodpercenként növekedett 1 fokkal. Lehetséges hogy a hővezető pasztát kéne rakni a procira?
2009. dec. 28. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Először szerintem nézd meg hogy rendesen visszatetted-e a processzorhűtőt. Hővezető paszta nélkül sem kellene ilyen gyorsan melegednie.
2009. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A procihütö teljesen frankón van rátéve. A proci egy P4 3200 ami közismert hogy gyorsan túlmelegszik.
2009. dec. 28. 23:30
 3/6 anonim válasza:
Ellenőrizd, hogy jól visszadugtad e a csatlakozót az alaplapra, és rendesen "visszaakasztottad" e a hűtőbordát a helyére. Paszta is kell alá, de nélküle sem szabadna ennyire melegednie.
2009. dec. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hajtottam paszta nélkül 3000-res P4-et és nem melegedett túl, nem ment 80 fok fölé, nem állt meg 1x sem a gép. Ott más lehet a gond, lehet h hűtő felfekvési gond lesz. De pasztát tegyél alá.
2009. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Közismert a melegedése, de nem másodpercenként 1 fokkal :) Nálunk az egyik kolega egy régebbi amd (sempron) procira 180 fokkal fordítva rakta vissza a hűtőt, amivel kb 1,5mm-es rés került a borda és a proci közé. Természetesen nem feltételezek ilyet rólad, de gondoltam mint opciót, megemlítem :)
2009. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Forog egyáltalán a ventilátora?
2009. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!