Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápot vegyek hozzá?...

Milyen tápot vegyek hozzá? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kicsit "felturbózom" a gépem. Az idézőjel nem véletlenül van ott :D, így sem lesz egy nagy gamer gép, de nem is nagy az igényem, néha-néha játszanánk pár baráttal.

Tehát vennék: videokártya:

-GIGABYTE N210TC-1GI nVidia DDR3 1GB 64bit PCIe videokártya - 8100 Ft

-processzor: Intel Pentium Dual Core D935 3.2GHz Tray (s775) - 5000 Ft

és táp: ? - (max. 4000-5000 Ft)


Szóval a legfőbb kérdésem, hogy milyen tápot ajánlotok, mert nagyon nem értek hozzá; mellékesen pedig nyugodtan írhatjátok ha a fentiek nagyon szarok árukhoz képest, és jobbat ajánlotok :). Mellesleg az alaplapot nem tudom hogy nézzem meg, hogy milyen, szétszedni pedig csak végső esetben szeretném, szóval ha erre az info.-ra szükség van, akkor légyszi írjátok le azt is, hogy kell :)


Előre is köszönöm!!



2014. máj. 17. 23:53
 1/6 halalfalo ***** válasza:

Ez a legolcsóbb táp, amire gépet mernék kötni:


[link]


5 ezer Ft-ból is vehetsz tápot, de utána imádkozz, hogy nem legyen baja a gépnek.

2014. máj. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
aha, köszi, én nem tudtam, hogy a táp ilyen fontos. Mármint nyilván, az adja az energiát, persze hogy nagyon fontos, de nem tudtam, hogy a gépet tönkreteheti... Akkor kicsit többért valamit tudsz ajánlani?
2014. máj. 18. 00:49
 3/6 A kérdező kommentje:
ja, hogy a drágább az amit küldtél :D bocsi késő van már
2014. máj. 18. 01:02
 4/6 halalfalo ***** válasza:

A gagyi táp néha ingadozó feszültséget ad le, amitől tönkremehetnek az alkatrészek. Jellemzően először a HDD és az alaplap. Van, hogy évekig megy minden gond nélkül.

Fővárosi ismerősöm gagyi Codegen tápja évekig ment, aztán jött egy áramszünet (náluk átlag 4 évente van egy) és az alaplap ment a kukába.

Nálunk kb. 2 havonta van egy kis áramszünet, de az FSP tápom jól megvédi a gépem. :D



Mivel a géped nem egy nagy gamer cucc, nem kell neki nagy teljesítményű táp.

Ezeket ajánlom:

CHIEFTEC CTG-400-80P 400W


FSP Hexa 400W (ha felsőtápos házad van, ha alul van a táp a házban, akkor túl rövidek a kábelei)


FSP FSP400 60APN 85


CORSAIR Builder Series CX430W


És az Best:

XFX Pro 450

2014. máj. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
XFX Pro 450, vagy Chieftec CTG-500.
2014. máj. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A gépem felsőtápos, Budapesten élek, szóval nekem sem kell túlságosan félnem az áramszünettől, de azért nem akarok minden alkalommal alaplapot cserélni, ahányszor csak valaki lecsapja a biztosítékot :D szóval inkább nem vennlék gagyit. Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 18. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!