Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan zajlik egy RAM bővítés...

Hogyan zajlik egy RAM bővítés és mik a kritériumai?

Figyelt kérdés

Vettem egy gépet amiben a RAM 2GB ezt szeretném 4GB-ra bővíteni.Légyszíves ajánljatok a gépembe megfelelő RAMokat mert én nem értek hozzá.

Adatok:

-Táp: 400 Wattos CODEGEN

-Alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2C

-Processzor: Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz

-Videókártya: Gigabyte HD6570 2GB DDR3(AMD Radeon)

-RAM: 2GB DDR2

-HDD: Samsung HD502HJ 500Gb

Ha lehet ne a legdrágább RAMot keressétek meg nekem! Legyen olcsó de megbízható!



2014. máj. 17. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen olcsó de megbízható!

Jó vicc.

A ddr2 rohadt drága, de nem épp megbízható. Nézd meg a mostani ramod típusát, és vegyél belőle még egyet. Dual channel.

Amúgy pedig szükséged lesz egy 64 bites op rendszerre.

2014. máj. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A RAM bővítésnél azzal kezdjük, hogy megnézzük, hogy az alaplapon milyen foglalatok vannak, mennyi van belőlük és a chipset milyen típusú, sebességű és méretű memóriát támogat.


[link]


A te esetedben két DDR2 memória slotba összesen 4 GB 800 MHz-es RAM helyezhető. (Illetve 1066 Mhz-es is, de az már túlhajtásnak számít)


Érdemes lehet megnézni a memória támogatási listát (a belinkelt oldalon a letöltések között találod), illetve az alaplap használati utasítását, hogy nincs-e megkötés a modulok mérete és a memóriachipek szervezése vonatkozásában (pl egyoldalas, vagy kétoldalas)


Be kell szerezned egy 64 bites operációs rendszert, mert összesen 6 GB memóriával (a videokártyáé is számít) csak az boldogul.


Ha ezzel megvagy, akkor elkezdhetsz nézelődni, hogy mit adnak használtan olcsón például a hardveraprón.

A márka a te esetedben majdnem mindegy.

2014. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 18. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!