Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert javasoltok?

Milyen routert javasoltok?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után a noname wifis router megadta magát. Mivel a 4 csatlakozó kevés volt, ezért szimplán AP-nak használtam egy másik "neves" routerrel összekötve. Mivel az utóbbi időben egyre megbízhatatlanabb volt a hálózat így egy minőségi (de megfizethető) gigabites wifi router vásárlásán gondolkodom. Fontos a nagy hatótávolság, a jó teherbíró képesség és a stabil működés. 3 laptopot, 1 telefont és 2-4 asztali gépet kellene elbírnia illetve azért maradjon még benne tartalék, ha bővülne a felhozatal. 15Mbites ADSL kapcsolat van, vidéki családi ház, vastag falak. A régi (még működő) routert pedig switchnek fognám be.


Tehát milyen márkákat ajánlotok? Esetleg konkrét típusokkal kapcsolatban érdekelnének tapasztalatok. Openwrt sem jön rosszul, de nem létszükséglet (kivéve ha a gyári firmware használhatatlan).

Árkategóriában 10-25 között gondolkodom. Szóval az ilyen 60 ezres Cisco és Linksys eszközöket nem engedhetem meg magamnak.


Minden tapasztalatot véleményt szívesen fogadok! :)



2014. máj. 13. 14:33
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

TP-Link, Asus. Szerintem ezek most a legjobb ár/érték arányú routerek.

TP-Link TL-WR1043ND v2 vagy ha belefér, akkor még inkább egy Asus RT-N16

Mindkettő erős hardveresen és okosítható OpenWrt -vel. Az RT-N16 már gyári firmware -el is nagyon funkció gazdag, az USB NAS és nyomtatószerver funkción felül külső vinyóra képes önállóan torrentezni, vagy bármilyen más letöltést csinálni. A PCX -en most nagyon jó áron van:

[link]

2014. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha gigabites router kell akkor szerintem ez megfelel a célodnak:


[link]

2014. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, a wdr4300-at nézegettem én is, de a tp-linkről sok rosszat is hallani (stabilitás szempontjából). Ahogy olvastam könnyű kifogni közülük a selejtet. Asus RT-N16 is nagyon szimpatikus.

Az a kérdésem, hogy dual vagy single? Ugye 5GHz-n kisebb a hatótávolság, ha pedig mind a kettőn ad, akkor még kisebb... emeletes házról lévén szó, meglehetősen sok a fal. Érdemes-e ezen gondolkodni, vagy oldjam meg jobb antennával esetleg repeaterrel? Bár az meg plusz költség ugye...

2014. máj. 13. 15:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Netgear WNDR3700 N600 Dualband erről mi a vélemény?
2014. máj. 13. 15:57
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Ez az Asus, csak sima 2,4 Ghz -es nem Dual -os. Egyébként a frekvenciának nincs köze a hatótávolsághoz. 5 Ghz -en amúgy is olyan kliensek kellenek, amik támogatják, ez a szabvány pedig még nincs annyira elterjedve. A legjobb lefedettséget akkor éred el, ha valahol középen és magasan helyezed el az eszközt.

Ahova nem jut lefedettség, ott repeatereket helyezhetsz el. Ha nincs ilyen funkció a routeren, de okosítható, akkor utána már azt is tudni fogja.

2014. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

"Netgear WNDR3700 N600 Dualband erről mi a vélemény?"


Ha nem beépített fix antennás lenne, akkor tetszene. Amúgy nem tud többet mint az Asus, csak annyival hogy Dual -os, és ráadásul drágább is.

A hardver verziók között meg nagy a szórás felépítésben CPU/RAM/ROM):

[link]

2014. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

P.O.C. igazad lehet a netgearről.. a beépített antenna nekem sem szimpatikus. viszont az 5Ghz-et azért annyira nem vetném el. Mert bár meg vagyok nélküle is, de a 4 wifis eszközből 3 támogatja, előrelátóan úgy szereztünk be mindent. Csak a régi ZTE telefonom nem viszi, na de mit is várunk tőle, hiszen csak a b/g szabványt viszi 54Mbiten.


Az asus a márka miatt nagyon szimpatikus (gondolom nem lenne baj a stabilitással)! A tp-link pedig rengeteg antennát kínál amivel bővíteni lehet és viszi az 5GHz-t. Hát nehéz lesz dönteni... :)

2014. máj. 13. 18:22
 8/9 A kérdező kommentje:

Asus RT-N16 lett! :) Tomato-val még nem próbáltam ki, de eddig a gyárival is meg vagyok elégedve. Azért 2 vastag falon meg egy födémen keresztül nem igazán érzékeli a jelet 25-30 méter távolságból de ez már így is dupla hatótávolság az előzőhöz képest. A másik ablakba raktam most egy (kölcsönbe kapott) wifi routert amit accesspointként használva azonos SSID-vel és jelszóval (különböző csatornán) remek lefedettséget értem el az udvaron is. A házba wifiről asztali gépre másolva 8-10MB/s tehát körülbelül olyan 100 megabitet tartja stabilan. Két gigabites asztali gépet összekötve egyelőre nem tapasztalom a hatalmas sebességnövekedést (13-14MB/s) de lehet még finomhangolásra szorul a hálózat. (Referencia értéknek: DLINK DIR-855 40MB/s-al másolt vezetékes hálózaton, igaz, az egy másik árkategória).


Összegezve: BEST BUY! Veri a tplinkeket megbízhatóságban és stabilitásban. (Ismerősnél azt is volt szerencsém letesztelni...)

2014. máj. 26. 09:09
 9/9 A kérdező kommentje:
elírtam Dlink 825
2014. máj. 26. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!