Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell TÉNYLEG helyesen...

Hogyan kell TÉNYLEG helyesen használni a laptop akkumulátorát?

Figyelt kérdés

Minden oldalon mást írnak...

Nagyjából 2 hete van laptopom, és eddig úgy használtam, hogyha akksin van, akkor mindig hagytam lemerülni 15%-ig, és utána tettem fel töltőre.

Másik oldalon azt írják, hogy nem ajánlott 40% alá menni valamiért.

Valahol azt írják, hogy vegyem ki az akkumulátort, ha feltöltődött, és még mindig AC-n van. Máshol azt írják ez teljesen felesleges.


2014. máj. 13. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az. hogy teljesen mindegy mit csinálsz vele egy idő után ugyan úgy minimálisra fog csökkenni az üzemideje. Volt olyan laptopom aminél egyáltalán nem volt a gépben, olyan aminél cserélgettem és olyan is aminél mindig benn volt. Az eredmény ugyan az. Személy szerint én már a gépben tartom az aksit. Így ha jön egy áramszünet akkor nem száll el a gép. Nem veszik el a munkám és nem kell attól tartanom, hogy az áramszünet miatt sérül a gép. Az aksi meg ha tönkremegy veszek újat. Így is bírják 2-3 évig...
2014. máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mi is akkuval együtt használjuk a gépeket,és ha van 230,akkor be is vannak dugva,

-nálunk az irodában 4 lapi van,és nem kapkodjuk ki - be az akkukat,hanem mindig bent van,ugyanúgy mint pl ahogy a mobiltelóban,

-és ha 3-4 éves korában kikell cserélni,hát akkor kicseréljük,azt jónapot,

2014. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit most teszel az a lehető legrosszabb, így fog a leghamarabb szétmenni az akksi.

Ha kímélni akarod, akkor benne hagyod a laptopban a cuccot és ráhagyod a töltőelektronikára a töltést, ami majd figyeli, hogy mit mikor kell csinálni. Másik megoldás, hogy kiveszed, elrakod ~50%-os töltöttség mellett száraz, hűvös helyre, és kéthavonta egyszer előveszed, feltöltöd, 50%-ra meríted és visszarakod a szekrénybe.

[link]

G.

2014. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!