Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alacsony fogyasztású gép...

Alacsony fogyasztású gép szervernek?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy gépre, amin vagy Windows (XP vagy újabb), vagy UBUNTU Linux fut. Először Raspberry Pi-re gondoltam, de ha jól tudom az pont az UBUNTU-val nem kompatibilis, pedig a teljesítménye elegendő lenne. Tudtok valami hasonlóan alacsony fogyasztású gépet? Ha jól tudom mindössze pár watt a fogyasztása.

2014. máj. 10. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem ne vesd el a málnát...

[link]

debian simán rámegy (az már majdnem ubuntu...)

és szervernek még jobb is!

2014. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani hogy ha linux akkor Wine is kell rá... :).
2014. máj. 10. 19:22
 3/5 Tengor ***** válasza:

Azt is elfelejtetted mondani, hogy mire akarod használni. A szerverek és az alacsony fogyasztás nem igazán függ össze.

Ha alacsony fogyasztás kell, akkor egyrészt szóba jöhet az ARM v. az Intel Atom. Wine+ARM nem hiszem, hogy túl jó ötlet lenne, így marad az Atom. Veszel egy netbookot és azt teszel rá, ami jól esik. Fogyasztása maximum 20-30 W körül alakul, aminek jelentős része a kijelző, amit ugye ki lehet kapcsolni.

2014. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BM-Striker ***** válasza:
Athlon 5350 vagy aluslfeszelt Pentium .
2014. máj. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szerver, de még akár az is megoldás lehet, hogy veszel egy alkalmas routert, felraksz rá egy OpenWRT firmware-t, ami tuképpen egy testreszabott kis linux. Arra van pár jó csomag, amivel akár szerverként is tud üzemelni. Monitora nincs, de egy gépről ssh kapcsolattal be tudsz lépni, és be tudod állítani. A fogyasztása nevetségesen alacsony.
2014. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!