Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Beleférne-e az alábbi gépházba...

Beleférne-e az alábbi gépházba ez a videokártya?

Figyelt kérdés

A gépház: [link]


A videokártya: [link]



Természetesen nem azzal a 420W-os táppal használnám, ami gyárilag a házhoz jár.


Előre is köszönöm annak, aki válaszol!



2014. máj. 9. 21:13
 1/9 JuhászDork ***** válasza:
100%

hát ezt így elég necces megmondani. szerintem belefér. de ha nem akkor majd kivágsz egy darabot a hdd tartó részből, ezért a házért úgysem kár.

de ha meg van a ház akkor lemérhetnéd hogy hány cm-es vga fér bele és akkor meg tudnám mondani.

bár ilyen kaliberű vga-ra futja akkor egy értelmesebb házra miért nem? szerintem rendesen be fog fűteni ez a vga abba a házba.

2014. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a ház adatainál nincs leírva, hogy max mekkora vgat fogad. Am miért veszel gépházat táppal, ha úgyse fogod használni?
2014. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha ki is kell vágni belőle (mármint a HDD tartó részből), az sem nagy gond akkor, gondolom működésbeli gondja úgysem lesz.

Megvan a ház, már jó pár éve, és pont ezért kérdeztem, mert az én méréseim szerint (ami bár nem volt pontos, az tuti) nem férne el. Lehet, hogy hülyeség, de abból indultam ki, hogy ha a gépház 40.5 cm, a videokártya meg kb. 28.45 cm, akkor a HDD-nek, ami kb. egy vonalban van vele, nem lenne "elég" az a ~12 cm, ugyanis megnéztem, nagyjából 14,5 cm-es az én WD merevlemezem.

De ha esetleg pontosan lemérném, gondolom a PCI-E csatlakozótól a merevlemez tartó rekesz "kezdetéig" lenne értelme, igaz?

A hőfokoktól annyira nem félek, úgy voltam vele, ha elég méret szempontjából a gépház, újat sem fogok venni, ha nem muszáj. Azért sem, mert nincsenek nagy igényeim e téren, nem kell, hogy világítson, prémium anyagból legyen, meg hasonlók, csupán az a fontos, hogy megvédje az alkatrészeket. De ha már itt vagyunk, úgy is feltehetném a kérdést, hogy "melyik az a legolcsóbb gépház, amelybe a fent linkelt kártya beférne?" :)

2014. máj. 9. 21:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves második, a tápot már annak idején eladtam rögtön, amikor a ház megvétele mellett döntöttem! Azért vettem ezt, mert akkoriban elég röhejes áron volt, megérte megvenni.
2014. máj. 9. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ne aggódj, 99%, hogy belemegy. Egy mATX háznál már parásabb lenne a helyzet :)
2014. máj. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Ezt is néztem, hiszen elvégre ATX méretű a cucc, illene, hogy ezek a nagy dög kártyák is beleférjenek, még ha szűkösen, akkor is.

2014. máj. 10. 00:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem fog elférni

nekem gigabyte r9 270 em van 254mm hosszú és a házam pedig 433mm és 1-1,5cm van a vga és a hdd tartó között


neked pedig 284.5mm (vga, 3 cm rel hosszabb, mint az enyém)

a házad pedig 30mm-re rövidebb, tehát összesen kb 5-6 cm-re "kevesebb helyed van" ha ebből levesszük a nálam levő 15mm-es részt, akkor is min 3,5 cm rel kisebb helyed van, mint ami kellene.

De mint írták pillanatok alatt megoldható a gond :)

2014. máj. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 JuhászDork ***** válasza:
100%

hát igazából szerintem sem fog beférni.

az én vga-m, egy hd 6950 nem fért bele egy xdl happy 31b házba.

pedig az is atx-es volt.

2014. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Le is mértem egy centivel, hogy mi a helyzet, és sajnos valóban, elég necces lenne a dolog, hiszen kereken 25 cm van hely gyanánt. Legfeljebb kivágok majd egy részt a HDD-k rekeszéből, ha vásárlásra adom a fejem. :)
2014. máj. 11. 00:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!