Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb? Intel vagy...

Melyik a jobb? Intel vagy AMD? Mert úgy hallottam hogy az AMD jobb, viszont akkor miért drágább az Intel?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 10:03
 1/9 Tengor ***** válasza:
72%

Az Intel és az AMD is egy cég. Gyártanak erősebb és gyengébb, olcsóbb és drágább, okosabb és butább processzorokat is.

A feladat és a pénztárca határozza meg, hogy adott paraméterek mellett melyik konkrét CPU-t érdemes megvenni.

2014. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Mind a kettő picit más, de elmondható, hogy CPU-ban az intel jobb, GPU-ban az AMD. Gyártástechnológiailag is az Intel áll jobban, emellett remek hatékonyságú CPU felépítéssel rendelkeznek, így ez a kettő kiemelkedően jó fogyasztás/teljesítmény arányt eredményez. Anno nagyobb volt a verseny a két gyártó cég között, 2004-2006 között ráadásul az AMD elmondhatta, hogy jobbak a processzorai, de ez ma már nem igaz. Persze átlag embernek, általános felhasználásra bőven elég az a teljesítmény is, amit nyújt a kisebbik gyártó, de teljesítményorientált rendszereknél az Intel jöhet szóba. Tartósságra, megbízhatóságra mindkét cég terméke megfelelő, itt nem tennék különbséget köztük. Ha azt nézzük, hogy különböző ársávokban, különböző igények kielégítése céljából van ahol az Intel, van ahol az AMD kínál jobb alternatívát.
2014. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor felesleges váltanom?

Perpillanat Q9400 processzorom van 2,6ghz-el és ahogy elnéztem az AMD sem nagyobb durranás

2014. máj. 9. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Intel és az AMD egy cég? Ekkora hülyeséget még nem hallottam!
2014. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Szovegertes 0... nem azt irta, hogy:

"az AMD meg az Intel ugyan az a cég..."

2014. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

"erpillanat Q9400 processzorom van 2,6ghz-el és ahogy elnéztem az AMD sem nagyobb durranás"

Nem hasonlíthatsz egyetlen Intel processzort az AMD-hez. Vannak a Q9400-nél gyengébb és erősebb processzoraik is. A Q9400-hez nagyjából a már szintén leköszönt Phenom II X4 945 hasonlítható (nekem volt/van is ilyen nagyon elégedett voltam vele évekig és a kis gépben most is remek szolgálatot tesz). A Q9400-nél vannak jóval erősebb processzorai is az AMD-nek, sőt egy mai i3 is simán kirakja ezt a teljesítményt!

Például egy olcsó, 26,5k-s FX-6300 is így elveri:

[link]

(lower is better = a kisebb érték a gyorsabb)

2014. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tengor ***** válasza:
85%

#5, köszönöm!

#4, nem egy összeesküvés elméletet akartam megfogalmazni, hanem felhívni a kérdező figyelmét, hogy az Intel és az AMD is egy-egy cég, és nincs értelme arról beszélni, maximum gazdaságilag van értelme arról beszélni, hogy jobb-rosszabb, drágább-olcsóbb.

2014. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
"Intel és az AMD is egy-egy cég" így már egészen más.
2014. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fontos volt belekötni...
2014. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!