Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Parabolatányér elé szerelt...

Parabolatányér elé szerelt WIFI adapter miért csak kint szabad térben ( udvaron ) működik?

Figyelt kérdés
leszedtem a digis parabolatányéromat és a vevőfej helyére szigetelőztem egy wifiadaptert amire rátekertem egy 8 dbi-s antennát... működik is hibátlanul az a gáz vele hogy ki kell vinnem az udvarra hogy működjön, olyan jeleket behoz amit eddig sosem láttam, de bent házban semmi, mint ha be sem dugtam volna a gépbe, vagyis csak a mi routerünk jelét fogja. Miért csinálja ezt, vagy normális ez?

2014. máj. 7. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
mert a falak leárnyékolják a jelet
2014. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na de ennyire? mármint ha nem teszem a tányér elé az antennát akkor bejön néhány jel a környékből, de ha eléteszem semmi, csak kint kint viszont minden 100%-os minőséggel... még olyanok is amit alapból parabola nélkül nem látott a notebookom 8dbi-s antennával..
2014. máj. 7. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
az elsőnek válaszolónak igaza van.a másik dolog pedig hogy,valószínűleg kicsi a hatósugara a kinti wifi-nek ezért nem látja a számítógéped.próbáld meg,meg növelni a router beállításainál a sávszélességet,állítsd maximumra.akkor talán működni fog.bocs de nekem is szakember állította be.
2014. máj. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az én routeremmel nincs gond mert bent szobából úgy hogy több házon, portán megy át kb 80 méterig stabil a jel ezzel a wifiadapterrel amit a paraboltanyér elé tettem ( tp-link tl-wn422g amire rátettem egy 8dbi-s b/g/n antennát ) és ha bent szobából akarom használni a parabolával akkor semmi nem jön be ha leszedem a paraboláról akkor elég sok jelet behoz, ha visszateszem és kiviszem az udvarra akkor meg még többet és magasabb minőséggel hoz be... és ezt nem értem hogy a parabolatányér mit vagy miért változtat hogy azzal csak kültéren tudom használni?....
2014. máj. 8. 08:36
 5/5 A kérdező kommentje:
bocsi kicsit értelmetlen lett... az hogy 80 méterig stabil ez parabolatányér nélkül... és már elég régen néztem meg akkor még nem is ez a routerem volt ami most van... most egy : tp-link tl-wr 841 nd routerem van, akkor meg csak egy 322G routerem volt...
2014. máj. 8. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!