Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik merevlemezt ajánlanád?

Melyik merevlemezt ajánlanád?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanád másnak? Melyiket részesíted előnyben? Melyik vált be nálad?


Márkák, azon belül akár szériák, típusok érdekelnének.


(Ha valaki ismer egy olyan cikket, amiben többfajtát összehasonlítanak, megköszönném ha belinkelné.)



2014. máj. 7. 14:54
 1/6 halalfalo ***** válasza:

- WD Caviar Black 2 TB. (vagy 1 TB)

Nagyon gyors, nagyon jó, 5 év garancia. Nekem is ilyen van. Drága, de nagyon brutál.


- WD Caviar Blue 1 TB

Ez is elég gyors, és jóval olcsóbb, arany középút.


A Western Digital (WD) mellett még a Seagate márkát ajánlom, de a pontos tipusait nem ismerem.

2014. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Otthonra a családnak pár hete összeraktam egy gépet, és abba WD blue-t vettem (az volt a legolcsóbb). 7200RPM-es, 1TB-os, szóval csodálkoztam is rajta, miért ilyen olcsó...


2-ből 2 notebookomban Hitachi volt gyárilag. Ez jó márka vagy a legolcsóbb (és leggagyibb?), és azért azt teszik bele?


Ez azért érdekelne, mert elgondolkoztam azon, hogy megérné-e kicserélni az újban egy WD-re pl. és abból áttenni a régibe (abban kisebb van).


Amúgy ezt találtam a múltkor:

[link]


Szerintem nagyon durva, de drága is :D

2014. máj. 7. 15:22
 3/6 halalfalo ***** válasza:
Az egy SSHD, vagyi bele van építve egy kisméretű SSD, azért ilyen drága. Nem éri meg annyira, de a sima Black igen :D
2014. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nézz utána, az a kisméretű SSD egy 120GB-os SSD.


Tehát van egy 120GB-os SSD (kb. 30.000Ft szerintem), és egy 1TB-os HDD (az kb. 20-25.000Ft). És mindez egy darab 2,5"-es, 9mm vastag HDD méretében 60.000Ft-ért. Szerintem ennyit megér (+5-10.000 Ft), főleg egy olyan notebookban, amiben csak egy hely van és szükség van az optikai meghajtóra is (vagy nincs is benne).

2014. máj. 8. 12:02
 5/6 A kérdező kommentje:
2014. máj. 8. 12:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, SSD-ből van 20.000-ért is, aztán ki tudja... Lehet, hogy egy olyan (olcsóbb) van abban a Blackben is...
2014. máj. 8. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!