Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA IDE átalakító bekötése?

SATA IDE átalakító bekötése?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti képen látható, ahogy jelenleg állok a bekötéssel, az átalakító meg a winchesterbe van már dugva. A molex csatlakozót hova kell dugni? Nem annak kellene mennie a winchester-be? Vagy ahhoz külön átalakító kell?


Tehát végül is ebből az állapotból kellene azt megtudnom, hogy hogyan kap áramot a winchester és az átalakító...



2014. máj. 6. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ami a képen van, abból a jelkábel megy az alaplapba, a tápkábel a tápegységbe (az táplálja az átalakítót). Ezen kívül a winchester szerintem külön kap tápot még egy tápcsatival.
2014. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BM-Striker ***** válasza:
100%
Külön kell a Molex az átalakítónak, és egy SATA tápkebel a merevlemeznek.
2014. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most annyiban változott a helyzet, hogy az átalakítóba egyből a tápegységből megy a kábel, tehát nincs rákötve az átalakítókábel, viszont a winchesternek így is kell még táp, ha kell. Az viszont molexes, akkor egy sata-molex tápkábel átalakító kell nekem, ugye?
2014. máj. 6. 16:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval ez kell nekem, hogy az ide winchesterem áramot kapjon?

[link]

2014. máj. 6. 16:35
 5/8 A kérdező kommentje:

Az előző nem jó, mert a molex-es annak is tüske van, mint a winchesternek. Ez a jó, ugye?


[link]

2014. máj. 6. 16:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem neked nem kell semmilyen átalakító, csak az egyik sima molex tápcsatit kell a vinyóba szuszakolnod.

[link]

Csak az adatkábel helyére az átalakító kerül.

2014. máj. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt még nem mondtam, hogy csak sata tápegység van a gépben, ezért kell rá az átalakító, csak abban nem voltam biztos, hogy kell neki külön áram vagy az átalakítón keresztül kapja meg, de ezek szerint kell neki külön.
2014. máj. 6. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, akkor igen, persze kell átalakító. :)

Amúgy igen, a jelet kapja csak az átalakítótól, a tápot neki magának kell megoldania. :)

2014. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!