Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra videokártyát Nvidia-t,...

Játékra videokártyát Nvidia-t, vagy AMD-t vennétek, és miért?

Figyelt kérdés
Én mindig is AMD-s voltam, viszont most az nvidia-s kártyák kapnak ilyen extra effektet a játékoknál, így valamivel szebb lenne, mint egy AMD-s kártyán, viszont ott az AMD-nél a TressFX, idáig AMD-t akartam venni, viszont most elgondolkoztam rajta, hogy mégis melyiket érné meg megvenni..
2014. máj. 4. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon jó márka, folyton versenyeznek egymással. AMD karit Mantle miatt és a jó ár/érték arányú r7/r9 széria éri miatt éri meg. Viszont több az Nvidia optimalizált játék.
2014. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért ha tress-fx kell, akkor szerintem minimum egy r9 280x-el számolj, alatta ez ne legyen döntő érv. Baromi szép, tény de pont olyan erőforrás igényes, Tomb Raidernél nálam konkrétan 30+ fps külömbség volt a ki/be kapcsolt állapot között.
2014. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálam járt már pár nv és amd kari is mindegyiknek ms más előnye van játékonként váltózóan nem vagyok egy finnyás fajta sem de a mantle semmit nem ér konkrétan ha nem vagy cpu limites az az ha kelő képeségű proci van az amd kari mellet akkor ki van rendesen hajtva a vga. a mantle meg csak erős akadásokat mikro szaggatásokat okoz ha nincs cpu limitről szó. az hogy mit vegyél pénz kérdése csak .. 80 ezerért egy r9 280x pl nem rossz vétel ha felső kategória felé kacsingatunk.
2014. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

még annyit idézek tőled :


"viszont most az nvidia-s kártyák kapnak ilyen extra effektet a játékoknál"


ha konkrétan a physx -re gondolsz nv fronton azok a + efektek kakit nem érnek hidd el nekem mert én már nézegettem nem1xer nem 2xer de érdemi jobbnak mondható dolog nincs ! ráadásul ha nem is felső kategóriás kártyát veszel akkor nem fogod tudni kihasználni sem a tressfx sem a physx adta lehetőségeket új játékoknál mert mint mindig úgy eszik a vga -kat cserébe számba nem vehető képjavulás vagy bármi efektet kapnál hogy nincs értelme csak a föld alá küldi az fps értéket

2014. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BM-Striker ***** válasza:
Nem mintha a Manatle a végleges változatnál járna.....
2014. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az R9 280/280x-et nézegettem.

Most a gépemben egy HD7850 1gb-s változata van, így érthető a váltás. Igaz, nemrég vettem i7-et(3770k), és szinte belül mindent kicseréltem. Lehet, hogy akkor maradok az AMD-nél. :)

2014. máj. 4. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
akkor ilyen proci mellet neked nem kell a mantle szutyok dx 11 ben repülni fog minden !!!!!!!!!!!!!! haha
2014. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Viszont több az Nvidia optimalizált játék."


Ezt felejtsük már el, kb 3 éve nincs így. Ha MMO-ra gondolsz igaz, de AAA címben a GE kb másfélszer annyi játékot tartalmaz.


Ettől független kb semmit nem számít melyik partner program tartalmazza a játékot(persze pár ellenpélda mindig van valami megoldásra/gyártói szemétségre).

2014. máj. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!