Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kikapcsoljam a Vsyncet, vagy...

Kikapcsoljam a Vsyncet, vagy fölösleges?

Figyelt kérdés
Van egy LG W2240 (1920x1080) monitorom, amelynek 60Hz a képfrissítése. De ha mondjuk kikapcsolom egy játékban a Vsyncet, felmegy akár az FPS 140-150 fölé is. Szerintetek van értelme kikapcsolni, vagy csak a kép fog "szétmenni"? Látható lesz a különbség?
2014. ápr. 30. 23:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Magyarul egy 60Hz-s monitoron a 60 FPS megegyezik a Vsync nélküli 140-nel?
2014. ápr. 30. 23:40
 2/8 BM-Striker ***** válasza:

Vsync nélkül szétmegy a kép magas FPS-nél.


Én nem tudom megállapítani a különbséget 60 fps közötti képfrissítések között.


Néhány multiplayer fps-nél, az elavult motor miatt a magas fps előnyt jelent.

2014. ápr. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a vsync be van kapcsolva, akkor nagyon sok játékban input latency tapasztalható, azaz a billentyűzet- és egérmozgásokra a játék apró (századmásodpercben mérhető) késéssel reagál. Ha erre érzékeny vagy, akkor nagyon idegesítő tud lenni, sokkal inkább, mint a kép szétesése a szinkronizáció hiánya miatt.


Hogy bekapcsolod-e, azon múlik, hogy melyik idegesít jobban a kettő közül.

2014. ápr. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából én is csak ezeket az "egér, billentyűzet érzékenységeket" vettem észre, és én már eléggé hozzá szoktam, szóval az nem zavar, de szerintem annál jobban zavarna, ahogy a kép szétesik BF4 közben...
2014. ápr. 30. 23:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar a késés, és mindig megvan minimum a 60 FPS akkor kapcsold be. Így a géped sem fog feleslegesen dolgozni annyit.
2014. ápr. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

V-Sync bekapcsolásával ugyan annyit ha nem többet dolgozik a géped a képkocka szinkronizációval (vagy fix 60 vagy 120 FPS között ingadozik).

Single player játékokban én is be szoktam kapcsolni, hogy ne csússzon szét a kép, viszont egy pörős Online FPS -nél legyen akármilyen erőmű is a géped, kész öngyilkosság bekapcsolni.

2014. máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor BF4 közben fölösleges kikapcsolni (mert úgy is mindig 60 FPS alatt van, meg amúgyse nagyon multizok), de World of Warcraft (60 FPS+ mindig) kapcsoljam ki?
2014. máj. 1. 13:05
 8/8 BM-Striker ***** válasza:
Hagyd bekapcsolva mindig.
2014. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!