Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » R9 270X-nél mennyivel erősebb...

R9 270X-nél mennyivel erősebb a 4GB-s változat, mint a 2GB-s? Megéri +10, 000-et költeni a 4GB-s változatra?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Semennyivel nem erősebb, csak magasabb VRAM-ot kapott.

Akkor éri meg a 4GB-os változat, ha full HD fölötti felbontáson játszol vagy több monitoros eyefinity-t akarsz..

2014. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát az 1 monitoros 22 collos monitoron történő 1920 és 2560 közötti felbontáson a 2gb-s több mint elég.
2014. ápr. 29. 17:59
 3/10 anonim ***** válasza:
igy van
2014. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem is hiszem, hogy ki tudna használni 4GB-t ez a kártya, mert ahova kell is ekkora kapacitás, ott már meghal a GPU. Egyedül esetleg akkor értelmesebb ebből a 4GB-os verziót venni, ha két kártyát tervezel (270X Crossfire) és persze óriás felbontáson vagy több monitorral használnád őket. Alap esetben bőven jó a 2GB-os verzió...

Ha belegondolunk, akkor a 270X kb 30%-kal erősebb, mint a HD7850, amiből az 1GB-os verzió az esetek 90%-ában ugyanazt hozta, mint a 2GB-os testvére. Ez alapján a 270X-nek is elég 2GB.

2014. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy stabil kérdés:


Tudnék szerezni egy ASUS R9 270 (simát ,nem X) amit a srác 2 hónapja vett pcx-ről,én kártyám +20-at kérne rá.

Gigabyte GTX 460 OC a jelenlegim,szerintetek megérné nekem,s az a kártya jó?

2014. ápr. 29. 18:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ahova a 4GB kell (fHD felett, több monitir), oda már a GPU lesz kevés, tehát nem éri meg, esteleg az imént emlegetett CF-nél, de azt ebből a kártyából nem éri meg.
2014. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mantlehoz kell a 4 GB, mantle mellett kb minden dupla annyi video memóriát igényel és határozottan szenvedős 2 GB memóriával a mantle.
2014. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt alá is tudod támasztani valami hiteles forrással? Érdekelne!
2014. ápr. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Túlzást írt, de közel se hülyeséget. A 4 giga a túlzás ahogy a dupla is csak esetenkénti, a másfélszeres a kellő. A BF4 implementációja kb 2 gigára készült.


Forrásról. Annak idején valamelyik DICE-s srác bejegyzésénél találkoztam vele(mivel mantle kapcsán főként két embert lehet említeni könnyű a kört szűkíteni), aztán PH!-n is. Mivel angol tudásom eléggé szegényes és azt is csak akkor erőltetem(értsd: kétlábú, beszélő angol szótár barátom segítségével) ha valaminek a hivatalos forrásról is utána akarok nézni így este 11-re már nem erőltettem, a PH!-s vonatkozást könnyű volt előkaparni(kb fél perc), ha érdekel úgy is rákeresel/rákérdezel a forrásra ott.


[link]


ui: Forrásként fel lehet tüntetni a rengeteg felhasználói véleményt is, abból van dögivel és nagy része visszajelzés/teszt alátámasztja. Sajnos nekem még nem volt szerencsém itthon méregetni mantle kapcsán.

2014. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még magánvélemény, hogy csak két korai mantle implementáció miatt nem adnék +10K-t közel se, szóval csatlakozok a csak CF-nél állásponthoz.
2014. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!