Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB vezérlés SSD alatti hiba,...

USB vezérlés SSD alatti hiba, csak azt nem tudom miért?

Figyelt kérdés

A probléma lényege az, hogy minap vásároltam egy Samsung 840 EVO 120GB-os SSD-t.

Rengeteg leírást elolvastam, úgy próbáltam telepíteni, de a fő gond nem oldódott meg, csak egy alternatívát találtam ami nem egy egészséges dolog.


Amikor az Asus M4a88T-V EVO/USB3 880G/SB710 Cihpset-ű alaplapomra rátettem az SSD-t, és minden más HDD-t lehúztam, átállítottam a BIOS-ban AHCI-re a Sata 1-4 és 5-6 -okat is. Feltelepítettem a Win7-et szépen mint a karikacsapás, majd az ehhez kapott lemezzel, mind az alaplapi Chipsetet, mind a SSD Control Drivert felpakoltam a gépre. Majd elszált az összes USB portom vezérlése. Se a telefonomat, se a webkamerát, de még egy cefet Plug&Play pendrive-ot sem tudta feltelepíteni, viszont mindet felismerte. Mi a baj?


Most alternatívakét, azt találtam ki, hogy mivel a win7-nek alapvetően van USB vezérlője, azt a telepítéseknél kihagytam, így most felismer mindent, de az eszközkezelőben hiányolja a drivereket az eszközökhöz, ennek ellenére mind rendesen működik.


Olvastam hogy egy, az AMD által gyártott RAID/AHCI Drivert kellene letölteni és telepíteni a SB710-es chipset-het, csak hogy ilyen driver nem létezik ehhez a Chipset-hez. Ilyenkor mi van? Aki ilyen chipsettel rendelkezik, és SSD-t szeretne a gépébe, azok mind megszívták? :( Szeretnék rá megoldást találni, kérlek segítsetek, én ehhez már kis tudású vagyok. :(



2014. ápr. 28. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Telepítsd újra a rendszert és semmilyen chipset vagy AHCI drivert és SSD vezérlő stb programot ne tegyél fel!
2014. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Telepítettem, de találtam olyan Chipset verziót amiben az USB3 Host controller nem volt integrálva. Azt feltettem, és a Host kontrollert elkerültem nagy ívből. minden egyebet feltelepítettem, működik is de az eszközkezelőben továbbra is felkiáltó jel van egy kis citromsárga háromszögben, hogy általános USB illesztődrivert hiányol. Hagyom így nem érdekel. Köszi a tippet.
2014. ápr. 28. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!